Kwiat polskiego aktorstwa na gali Wielkiego Splendora

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 19:00
- Zapraszam, bo to nie tylko piękna uroczystość, ale również jedyna chyba okazja usłyszenia dotychczasowych laureatów - mówi Janusz Kukuła, szef Teatru Polskiego Radia.
Audio
  • Janusz Kukuła o gali Wielkiego Splendora 2014 (Muzyczna Jedynka)
Janusz Kukuła zapraszał w Jedynce na galę Wielkiego Splendora
Janusz Kukuła zapraszał w Jedynce na galę Wielkiego SplendoraFoto: Wojciech Kusiński/PR

Nagrody Wielkiego Splendora przyznawane są przez Teatr Polskiego Radia aktorom za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Od 1988 roku wyróżnienie to otrzymało już blisko 50 osób. - Kocham "Zemstę", stąd ta nazwa. Najpierw był sam Slendor, ale pomyślałem, że to za mało. Fredro pisał przecież: "Wielki splendor na mnie spływa" - mówi Janusz Kukuła, pomysłodawca nagrody.

Podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 1 grudnia wystąpią: Grażyna Barszczewska, Stanisława Celińska, Magdalena Zawadzka, Krzysztof Gosztyła, Marian Opania i Krzysztof Wakuliński. - Udało mi się namówić tych wielkich artystów, by przypomnieli sobie kilka najbardziej znanych piosenek ze swojego repertuaru. Dodatkowo Krzysztof Gosztyła premierowo zaśpiewa "My way" Franka Sinatry w swoim tłumaczeniu - zdradza gość Jedynki.

Bilety na galę Wielkiego Splendora do kupienia na sklep.polskieradio.pl.

Jaką nietypową propozycję Janusz Kukuła złożył Krzytofowi Gosztyle i kiedy będzie można wysłuchać relacji z uroczystości, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 13.11.2014

Godzina emisji: 13.00 - 15.00

pg,tj

Czytaj także

Adam Wojtyszko: praca w Teatrze Polskiego Radia przypomina romans

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 12:00
- Nagle wybucha, wydarza się i zostaje na zawsze w sferze emocji. Chciałoby się, aby trwał dłużej, ale nie może - mówił w radiowej Jedynce reżyser, laureat ubiegłorocznej nagrody im. Don Kichota za debiut w Teatrze Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Teatru Polskiego Radia: staramy się podkreślić znaczenie młodych aktorów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 09:54
- Zwykle każdego roku jest około 30-40 debiutów w Teatrze Polskiego Radia i to jest piękne. To trwa już 90 lat. Przychodzą do nas młodzi aktorzy i jest to dla nich wielka przyjemność - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci nagród Don Kichot i Arete 2014

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 00:45
W Studiu Muzycznym PR im. A. Osieckiej odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone statuetki Don Kichota i Arete za debiut reżyserski i aktorski w Teatrze Polskiego Radia. Laureatami zostali: Andrzej Ferenc, Angelika Kurowska i Dariusz Wnuk
rozwiń zwiń