Krzysztof Kiljański o duecie z Szapołowską: ujęła mnie od pierwszego spotkania

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 08:01
- Byłem przekonany, że zamówi lampkę wina, a wybrała małe piwo - mówił w Jedynce Krzysztof Kiljański o okolicznościach, w jakich poznał aktorkę.
Audio
  • Krzysztof Kiljański o płycie "Duety" (Muzyczna Jedynka)
Na płycie Duety usłyszymy najpiękniejsze piosenki nagrane przez Kiljańskiego  m.in. z Kayah, Haliną Mlynkową i Grażyną Szapołowską
Na płycie "Duety" usłyszymy najpiękniejsze piosenki nagrane przez Kiljańskiego m.in. z Kayah, Haliną Mlynkową i Grażyną SzapołowskąFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

25 listopada ukaże się nowy album Krzysztofa Kiljańskiego pt. "Duety". Na płycie usłyszymy najpiękniejsze piosenki nagrane przez artystę na przestrzeni ostatnich 10 lat, m.in. z Kayah, Haliną Mlynkową i właśnie Grażyną Szapołowską.

Wokalista wspominał w Radiowej Jedynce, że wraz z aktorką stanął przed wielkim wyzwaniem, jakim była orkiestrowa aranżacja Zygmunta Kukli do piosenki z repertuaru Maanamu pt. "Kocham cię, kochanie moje". - Zastanawiałem się wtedy, co Kora powie na taką wersję - powiedział Kiljański.

Album uzupełniają cztery premierowe nagrania, w tym singiel "Ktoś między nami", nagrany wspólnie z Sarsą Markiewicz, jedną z uczestniczek talent show The Voice of Poland. - Nie są to wszystkie moje duety. Mam nadzieję, że kiedyś płytę będzie można uzupełnić o te utwory, na które tym razem zabrakło miejsca - dodał gość "Muzycznej Jedynki".

Jak wyglądało pierwsze spotkanie Kiljańskiego z Kayah dowiesz się z nagrania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: wokalista Krzysztof Kiljański

Data emisji: 19.11.2014

Godz. emisji: 13.00 - 15.00

tj/asz

Czytaj także

Kiljański: nie będę czekał kolejnych 8 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 07:48
- Przespałem parę lat i dziś ich żałuję. Mam nadzieję, że za dwa lata o tej porze będziemy już dawno po premierze nowej płyty - mówi Krzysztof Kiljański o wydanym w tym roku krążku "Powrót" i kolejnych planach.
rozwiń zwiń