Plateau i Umer zagrają Grechutę. "To autor z naszej muzycznej bajki"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 20:01
- Chcemy nawiązywać do najlepszych lat polskiej piosenki, gdy w radiu można było usłyszeć przepiękne teksty Osieckiej, Młynarskiego, Grechuty - mówił w Jedynce wokalista zespołu Plateau.
Audio
  • Michał Szulim z zespołu Plateau o koncercie "Projekt Grechuta Akustycznie" (Muzyczna Jedynka)
Magda Umer przyjaźniła się z Markiem Grechutą
Magda Umer przyjaźniła się z Markiem GrechutąFoto: PAP/TVP/Jarosław Wiśniewski

W sobotę w warszawskim Teatrze Syrena grupa ta zagra niezwykły koncert pt. "Projekt Grechuta Akustycznie". W barwach Plateau wystąpi również Magda Umer. - Jest fantastyczną reżyserką teatralna i wokalistką; osobą o podobnej do naszej wrażliwości, jeśli chodzi o podejście do słowa. Nie zapominajmy, że była również przyjaciółką Marka Grechuty. Razem zaśpiewamy kilka przepięknych piosenek tego artysty - wyjaśniał Michał Szulim.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki Marka Grechuty, które znalazły się na płycie zespołu Plateau pt. "Projekt Grechuta". Nie zabraknie też autorskich utworów Szulima i spółki. Wokalista tłumaczył w "Muzycznej Jedynce", że grupa stara się łączyć w swojej twórczości rockowy pazur z poetyckością. - Gramy tak, jak czujemy, ale staramy się, aby warstwa literacka stała na najwyższym poziomie. Dobre słowo i tekst to wartość uniwersalna, której we współczesnej muzyce brakuje - stwierdził gość Jedynki.

Dlaczego zespół Plateau sięgnął po twórczość Marka Grechuty i kiedy ukaże się ich nowa płyta dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Iza Żukowska

Gość: Michał Szulim (wokalista Plateau)

Data emisji: 21.11.2014

Godzina emisji: 13.30 - 15.00

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grechuta Festival. Od Kamila Bednarka po Indian z Boliwii

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 21:00
- Mają problemy ze zgłoskami "ś", "ć", "ź", ale śpiewają po polsku "Świecie nasz" i "Dni, których nie znamy" - mówiła w Jedynce Danuta Grechuta, dyrektor artystyczna Grechuta Festival, który w tym roku odbędzie w dniach 9 - 12 października w Krakowie. Piosenki Mistrza zabrzmią nawet po hiszpańsku.
rozwiń zwiń