X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Danuta Błażejczyk: Młynarski i Korcz mieli co do mnie nosa

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 16:23
- W 1985 r. narodziłam się jako artystka. Po raz pierwszy zaśpiewałam wtedy piosenkę, która została napisana specjalnie dla mnie - mówi w Jedynce Danuta Błażejczyk.
Audio
  • Danuta Błażejczyk o najważniejszych momentach swojej kariery (Muzyczna Jedynka)
Kariera Danuty Błażejczyk rozpoczęła się w 1985 r. od piosenki Taki cud i miód
Kariera Danuty Błażejczyk rozpoczęła się w 1985 r. od piosenki "Taki cud i miód"Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Kariera piosenkarki rozpoczęła się od piosenki "Taki cud i miód". Słowa do utworu napisał Wojciech Młynarski, a muzykę Włodzimierz Korcz. - To głównie Włodkowi zawdzięczam ten sukces, ponieważ to on zainteresował się mną na przesłuchaniach. Zapytał mnie, czy jeśli z Wojciechem Młynarskim napiszą dla mnie piosenkę, to wystąpię w Opolu. Pomyślałam, że jakieś bajki opowiadają. Mam zaczynać karierę w wieku 32 lat? Mieli jednak nosa - śmieje się Danuta Błażejczyk .

W 1985 r. na Festiwalu w Opolu piosenkarka zdobyła wyróżnienie za interpretację utworu "Taki cud i miód" . - Obsada była wtedy bardzo mocna. Pierwsze miejsce zajęła Ania Jurksztowicz. Ze mną chyba nie wiedziano za bardzo co zrobić i dlatego dostałam taką nagrodę - tłumaczy artystka.

W ciagu 30 lat kariery Danuta Błażejczyk wydała ponad 20 płyt. Szczególnym uczuciem darzy jednak tę debiutancką "Danuta Błażejczyk: Taki cud i miód" z 1986 roku. - Wydaje mi się, że dla każdego wykonawcy pierwsza płyta jest jak narodziny. Tutaj jest cała masa pięknych piosenek, które mam nadzieję, że uda mi się przypomnieć z racji mojego jubileuszu - podkreśla piosenkarka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Gość: Danuta Błażejczyk
Data emisji: 1.12.2014
Godzina emisji: 13.00 - 15.00

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bossanova połączyła Mietka Szcześniaka i ks. Twardowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 17:38
- Wiersze księdza Jana wzruszają ludzi, mają je w sercu, ale nie w głowie. Dzięki płycie, którą nagrałem z Brazylijczykami, można ich słuchać, śpiewać, płakać przy nich lub tańczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZAZ o płycie "Paris": chciałam pójść w stronę jazzu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 19:26
- Publiczność często sugerowała żebym nagrała album z francuskimi przebojami. Projekt nabrał kształtów dopiero przy współpracy z Quincym Jonesem - mówiła w Jedynce francuska piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: "Sześć oceanów" to dość wyrafinowana muzyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 15:54
- Antologia twórczości Agnieszki Osieckiej nie mieści w głównym nurcie. W przeciętnej rozgłośni nie trafiłaby na playlistę - mówiła w Jedynce córka poetki i autorki tekstów.
rozwiń zwiń