"Anima opowiada o rzeczach, których nie da się dotknąć"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 19:04
- Obiecałam sobie, że w takim przełomowym czasie, gdy ma się 40 lat i na świat patrzy o wiele głębiej, opowiem o rzeczach najważniejszych - o płycie "Anima" mówi Justyna Steczkowska.
Audio
  • Justyna Steczkowska: tęsknię za zwyczajnym życiem, bo mam go najmniej (Muzyczna Jedynka)
Najnowsza płyta Justyny Steczkowskiej Anima zrealizowana została w jednym z najnowocześniejszych studiów na świecie  Alverni. Na albumie znajdziemy również wyjątkowy duet z Pati Yang
Najnowsza płyta Justyny Steczkowskiej "Anima" zrealizowana została w jednym z najnowocześniejszych studiów na świecie – Alverni. Na albumie znajdziemy również wyjątkowy duet z Pati YangFoto: mat.prasowe

Płyta przygotowana w okresie, gdy wokalistka świętuje jubileusz 20-lecia pracy artystycznej, dotyka spraw, które nie do końca da się zrozumieć. - Stąd tytuł płyty - "Anima", czyli dusza. Wiemy że każdy z nas ją posiada i jest skarbem, ale nikt jej nie widział, nie wie, jak wygląda - wyjaśnia Justyna Steczkowska. Do jej kompozycji teksty napisali Katarzyna Nosowska, Bela Komoszyńska, Julia Włodarczyk, Ifi Ude i Michał Pańszczyk.

Materiał z nowej płyty Justyna Steczkowska zaprezentowała już publiczności podczas koncertów i jak podkreśla, za każdym razem było to przeżycie wzruszające. - Zawsze mieliśmy owacje na stojąco, byliśmy bardzo szczęśliwi, okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na taką muzykę - uważa.

Kolejna okazja do posłuchania "Animy" na żywo dopiero podczas przyszłorocznych koncertów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Justyna Steczkowska, wokalistka i kompozytorka
Data emisji: 3.12.2014
Godzina emisji:13.00 - 15.00

(asz,tj)

Czytaj także

Justyna Steczkowska i żarty posypane erotycznym pieprzem

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 15:55
- Jest ogrom publiczności, która wymaga od muzyków nie tylko przebojów i huku, ale inteligencji, wzruszeń, poczucia, że jest po to, by pomagać w samodzielnym myśleniu. A Kabaret Starszych Panów był takiej idei absolutnym orędownikiem - w Jedynce piosenkarka opowiedziała o niezwykłym spektaklu i kołysankach.
rozwiń zwiń