Singin' Birds sięgają po piosenki z serialu "Wojna domowa"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 21:29
- Chcemy je odświeżyć. Ten ponadczasowy serial zainspirował nas - przyznają w "Muzycznej Jedynce" Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska i Dominika Dulny.
Audio
  • Singin’ Birds sięgają po piosenki z serialu "Wojna domowa" (Muzyczna Jedynka)
Dziewczyny z Singin Birds chcą przybliżyć młodszej publiczności piosenki z serialu Wojna domowa
Dziewczyny z Singin' Birds chcą przybliżyć młodszej publiczności piosenki z serialu "Wojna domowa"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Trzy dziewczyny z zespołu Singin' Birds nawiązują w swojej twórczości do tradycji amerykańskiej muzyki z połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych. Słuchaczom Radiowej Jedynki dały się już poznać m.in. podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem.

Lato z Radiem 2014: koncert Singin’ Birds w Turku [WIDEO] >>>

Na swój warsztat chcą teraz wziąć piosenki z serialu "Wojna domowa". - Marzy nam się, by te fantastyczne teksty i piosenki przybliżyć młodszej publiczności - powiedziała Joanna Czarkowska.

Natomiast ich propozycją na szarugę i chłód za oknami jest "Zimowa piosenka". Jak tłumaczą, zima może być bardzo gorąca. To również bardzo dobry czas, by się zakochać.

/ ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Goście: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska, Dominika Dulny (zespół Singin’ Birds)

Data emisji: 10.12.2014

Godzina emisji: 13.00-15.00

tj/mk

Czytaj także

Justyna Bacz śpiewa "Love story" po francusku

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 15:29
- Na mojej poprzedniej płycie znalazła się inna kompozycja Francisa Lai, "Kobieta i mężczyzna". Spotkało się to z miłą reakcją z jego strony, więc teraz odważyliśmy się na "Love story" - mówi artystka.
rozwiń zwiń