Duet Myrczek & Tomaszewski - interaktywny i transparentny jazz

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 17:39
- Takie było nasze zamierzenie, żeby spotkać się w duecie, bo wtedy wszystko jest transparentne, słychać każdy niuans, zarówno w głosie, jak i w grze na fortepianie - mówi Wojciech Myrczek.
Audio
  • Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski o projekcie "Love Revisited" (Muzyczna Jedynka)
Michał Urbaniak powiedział o płycie Love Revisited, że to orkiestra symfoniczna i big band w jednym
Michał Urbaniak powiedział o płycie "Love Revisited", że to orkiestra symfoniczna i big band w jednymFoto: materiały promocyjne/Marcin Łazarski

Pod koniec listopada do sklepów trafiła płyta "Love Revisited" duetu Myrczek & Tomaszewski. - Trudno przetłumaczyć ten tytuł na polski. Znaczy on tyle, co podejść do danego tematu raz jeszcze, zobaczyć go w innym świetle, odkryć coś na nowo - tłumaczą goście Jedynki.

Ich muzyka składa się wyłącznie z wokalu Wojciecha Myrczka i fortepianu, na którym gra Paweł Tomaszewski. - Chcieliśmy stworzyć duet interaktywny, który z jednej strony wyeksponuje wszystkie walory obu tych instrumentów, ale też pozwoli pokazać je w niestandardowy sposób. Wszystko oparte jest na naszej improwizacji i muzycznym zrozumieniu – podkreśla Wojciech Myrczek.

/Ważnym momentem w historii projektu "Love Revisited" był lipcowy występ duetu na szwajcarskim Montreux Jazz Festival. - To jeden z największych tego typu festiwali w Europie, a nie wiem czy również nie najdłużej trwający, bo aż 2 tygodnie. Obecnie nie jest to festiwal stricte jazzowy, ponieważ zapraszanych jest wielu artystów z pogranicza albo np. reprezentantów soul czy pop. W tym roku gwiazdą festiwalu był Stevie Wonder - zdradza Paweł Tomaszewski.

***

Tytuł audycji : Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Goście: Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski (projekt "Love Revisited")
Data emisji: 12.12.2014
Godzina emisji: 13.15
pg/asz

Czytaj także

Japońska wokalistka Akiko: polska pieśń dotyka intymnych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 13:00
- Nigdy wcześniej nie słyszałam polskich piosenek, ale muzyka na płycie Grażyny Auguścik jest niezwykle poruszająca - mówi japońska wokalistka Akiko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Auguścik: mam w sobie nutę ludową

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 18:20
- Muzyka, którą wybraliśmy, powstała do 1954 roku. W tym okresie Lutosławski inspirował się muzyką ludową. Mi też jest ona szczególnie bliska - mówi o nowej płycie Grażyna Auguścik.
rozwiń zwiń