X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Młynarski: piszę dla artysty, gdy go poznam

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 14:36
- Płyta ma wyprowadzić Agnieszkę Wilczyńską poza scenę wyłącznie jazzową; to jest coś w rodzaju popu, ale uszlachetnionego - mówi Wojciech Młynarski, autor tekstów na płytę "Tutaj mieszkam".
Audio
  • Wojciech Młynarski: piszę dla artysty, gdy go poznam (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Młynarski
Wojciech MłynarskiFoto: Jarosław Kruk/Wikipedia

Agnieszka Wilczyńska wyjaśnia, że płyta powstawała dosyć długo, ale przez to została dopracowana w każdym calu, a teksty Wojciecha Młynarskiego są jej bogactwem. Przyznała, że śpiewając zawsze stara skupić się na tekście. - Bardzo zależy mi na tym, żeby teksty były na pierwszym planie - dodała piosenkarka.

Wojciech Młynarski przyznaje, że chciałby, aby twórczość Agnieszki Wilczyńskiej nawiązywała do dobrej tradycji polskich piosenek. - Ogólny obraz całej sceny muzycznej niespecjalnie chętnie wita tego rodzaju repertuar. On jest lekko niszowy w szlachetnym charakterze tego sformułowania - podkreśla znany tekściarz.

Gość Jedynki zdradza jednocześnie, że może napisać piosenkę dla artysty, tylko wtedy, gdy go pozna. - Musi być we mnie przekonanie, że jest dla kogo pisać - mówi Młynarski.

Jak tłumaczy autor tekstów, na płycie są zarówno utwory poważniejsze, które sprawiały Agnieszce pewne problemy, ale również lżejsze w formie. - Stworzył się obraz kobiety dojrzałej, ale mającej wszystko przed sobą - dodaje.

''

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małogorzata Kościelniak

Goście: Wojciech Młynarski (autor tekstów), Agnieszka Wilczyńska (piosenkarka)

Data emisji: 15.12.2014

Godzina emisji: 13.21

to/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Żak: śpiewam dzięki Wojciechowi Młynarskiemu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 08:00
- To on zauważył mnie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wyreżyserował mój recital, dobrał utwory. Dla mnie, młodej i nikomu wtedy nie znanej aktorki, taka propozycja od poety polskiej piosenki, była niezwykłą przygodą - opowiada Katarzyna Żak i zaprasza na II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski: najlepsze piosenki napisałem od końca

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 17:44
- Najpierw miałem pomysł, jak to wszystko spuentować w zaskakujący dla odbiorcy sposób. Zawsze uważałem, że puenta ma przychodzić tak, jak diabeł, który wyskakuje z pudełka - mówił w Jedynce Wojciech Młynarski. Festiwal poświęcony jego twórczości zawitał do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Błażejczyk: Młynarski i Korcz mieli co do mnie nosa

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 16:23
- W 1985 r. narodziłam się jako artystka. Po raz pierwszy zaśpiewałam wtedy piosenkę, która została napisana specjalnie dla mnie - mówi w Jedynce Danuta Błażejczyk.
rozwiń zwiń