IRA gra akustycznie. Przywraca nadzieję i wiarę w miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 16:10
- Piosenka "Miłość" to pierwszy w naszej historii utwór, który od początku do końca został napisany jako akustyczny - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA.
Audio
  • IRA o płycie "IRA Akustycznie Da Luxe" (Muzyczna Jedynka)
Na płycie  IRA Akustycznie Da Luxe znalazły się największe przeboje zespołu IRA
Na płycie "IRA Akustycznie Da Luxe" znalazły się największe przeboje zespołu IRA Foto: PAP/Adam Warżawa

Drugiego grudnia do sklepów trafił album "IRA Akustycznie Live", którego zawartość stanowią płyta CD oraz DVD będące zapisem koncertu, który odbył się 1 października 2014 w łódzkim Klubie Wytwórnia. Muzycy zespołu IRA tłumaczyli w Jedynce, że od lat marzyli o nagraniu płyty z towarzyszeniem składu orkiestry smyczkowej, pianisty oraz chóru. - Efekt przerósł nasze oczekiwania - wyjaśnił Wojtek Owczarek, perkusista zespołu IRA.

Na płycie znalazły się największe przeboje zespołu IRA z 25-letniej historii oraz te, które udało się akustycznie zaaranżować. - Są na niej utwory z prawie każdej naszej płyty. Z doboru materiału i aranżacji jesteśmy bardzo zadowoleni - dodał Owczarek.
Wśród wybranych piosenek znalazły się tzw. klasyki jak “Mój dom”, "Wiara" czy "Nadzieja”  oraz nowsze kompozycje z ostatnich lat np. "Taki Sam" czy “Nie daj mi odejść”. Na płytę trafił również premierowy utwór "Miłość", który oceniany jest, jakby znajdował się repertuarze zespołu od zawsze. - To najlepsza recenzja naszej piosenki jaką w życiu słyszałem - skomentował wokalista zespołu Artur Gadowski.

Muzycy IRA przyznali również, że pracują nad zupełnie nową płytą. Skomponowali już kilka piosenek.

'' ***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: zespół IRA: Wojtek Owczarek, Artur Gadowski, Piotr Sujka

Data emisji: 17.12.2014

Godzina emisji: 13.00-15.00

tj/asz

Czytaj także

Artur Gadowski: wielokrotnie poczułem na sobie ludzką zawiść

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 16:44
- Bardzo różnimy się od innych nacji tym, że nie podoba nam się, gdy ktoś odnosi sukces. Ale daję sobie z tym radę, po prostu przestałem się przejmować takimi ludźmi - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista i lider zespołu IRA.
rozwiń zwiń