Golec uOrkiestra stawia świąteczną kropkę nad i

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 15:55
- Płyta "Koncert kolęd i pastorałek w Bazylice Jasnogórskiej" jest naszym podsumowaniem 15 lat działalności - powiedział Paweł Golec.
Audio
  • Golec uOrkiestra stawia świąteczną kropkę nad i (Muzyczna Jedynka)
Golec uOrkiestra podczas koncertu
Golec uOrkiestra podczas koncertuFoto: PAP/Leszek Szymański

Podczas koncertu, który odbył się 13 grudnia na Jasnej Górze, uOrkiestrze towarzyszyło ponad 60 muzyków, m.in. laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, skrzypaczka Agata Szymczewska, chór Gospel Rain oraz sekcja dęta prof. Zdzisława Stolarczyka, pierwszego nauczyciela Pawła Golca. - Do tego dochodzą jeszcze nasi podopieczni z Fundacji Braci Golec, a więc dzieci i młodzież z czterech gmin na Żywiecczyźnie - dodał Łukasz.

Dla Golec uOrkiestry jasnogórski koncert był jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających występów w 15-letniej historii zespołu. - Przygotowania trwały ponad rok. Chcieliśmy pokazać muzykę góralską w czystej formie, ale połączyć ją z nowoczesnym charakterem muzyki soul, pop czy klimatami latynoskimi - podkreślali muzycy.

Na płycie, która ukazała się pod patronatem Radiowej Jedynki, znalazło się 21 na płycie CD i 25 na płycie DVD najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

***
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Paweł Sztompke
Goście: Łukasz i Paweł Golcowie
Data emisji: 24.12.2014
Godzina emisji: 13.00 - 15.00

(asz, pg)

Czytaj także

Tę piosenkę Adam Małysz kazał sobie grać na skoczni

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 14:00
- Adaś jest fanem utworu "Słodycze", podobnie jak samych łakoci. My też za nimi przepadamy, śpiewamy więc o sobie - mówili w Jedynkowym cyklu "Bez Tajemnic" bracia Paweł i Łukasz Golec, którzy dali koncert w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra porwali Sieraków. Zobacz ich jedyny koncert na trasie Lata z Radiem [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 11:24
Bracia Golcowie byli gwiazdą wieczoru koncertu Lata z Radiem w Sierakowie. Na scenie wystąpiły też zespoły Afromental i Kombi Łosowski.
rozwiń zwiń