X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Łosowski: muzyka jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 10:00
Lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, Kombi i Kombi Łosowski gra już od 45 lat. - Nie wyobrażam sobie robienia czegoś innego - mówił w Jedynce Sławomir Łosowski.
Audio
  • Sławomir Łosowski o 45-leciu swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
Strona wizualna koncertów jest bardzo istotna dla lidera grupy KOMBI Łosowski. Sławomir Łosowski jest także autorem widowiska multimedialnego ATLAS dla Łodzi - Zaczarowane Miasto, które rozpoczęło V Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi.
Strona wizualna koncertów jest bardzo istotna dla lidera grupy KOMBI Łosowski. Sławomir Łosowski jest także autorem widowiska multimedialnego "ATLAS dla Łodzi - Zaczarowane Miasto", które rozpoczęło V Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Klawiszowiec jest kompozytorem największych przebojów Kombi m.in.: "Słodkiego miłego życia", "Kochać cię - za późno", "Nie ma zysku", "Przytul mnie", "Wspomnienia z pleneru", "Taniec w słońcu”, "Za ciosem cios" i "Nietykalni" . Stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie zespołu. Z okazji 45-lecia jego twórczości wydany został 3-płytowy album "Live KOMBI Łosowski". Dołączona jest do niego m.in. płyta z materiałem wideo, na którym widać doskonale zgrane z muzyką światła, lasery i pirotechnikę.

Sławomir Łosowski przyznał, że zawsze starał się dbać o stronę wizualną koncertów. Uważałem, że jeżeli gramy na scenie, to musi istnieć do tego jakieś opakowanie. Tak samo jak aktor ma kostium, a każde przedstawienie scenografię.

Jako Kombi byliśmy chyba prekursorami w Polsce efektów pirotechnicznych na początku lat 80. XX wieku - powiedział klawiszowiec i kompozytor. - Dzisiaj mam wspaniałych twórców od laserów i świateł, którzy znają każdą nutkę naszych utworów. Pod to znakomicie aranżują oprawę świetlną - dodał Łosowski.

Jak tłumaczył, każdy koncert jego zespołu składa się z utworów wokalnych i instrumentalnych. - Muzykę instrumentalną tym bardziej trzeba oprawiać, bo nie ma ona przekazu słownego, głosu, który posiada swoją energetykę. Istnieje tylko warstwa instrumentalna i światło - podkreślił.

Zobacz koncerty Kombi Łosowski na trasie Lata z Radiem 2014 >>>

Zespół Kombi Łosowski planuje też nową płytę. Znajdą się na niej dwa utwory instrumentalne i dziewięć piosenek, w tym "Jaki jest wolności smak" nagrana z okazji 25-lecia wolności Polski oraz wydarzeń na Ukrainie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Sławomir Łosowski, muzy, założyciel zespołu Kombi

Data emisji: 31.12.2014

Godzina emisji: 13.00-15.00

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Łosowski wie, jaki jest wolności smak

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 08:08
- Czasami jest to trudna wolność. Trzeba ją codziennie wypracowywać, walczyć o nią swoją pracą i mądrością. Każdy naród musi o nią dbać - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" lider zespołu Kombi Łosowski.
rozwiń zwiń