X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartosz Chajdecki: muzyka w "Bogach" oddaje zderzenie dwóch światów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:19
- Łukasz Palkowski jest człowiekiem rock'n'rollowym, nie było więc wątpliwości, w którą stronę mamy iść - mówi kompozytor muzyki filmowej Bartosz Chajdecki.
Audio
  • Bartosz Chajdecki: muzyka w "Bogach" oddaje zderzenie dwóch światów (Muzyczna Jedynka)
Kadr z filmu Bogowie w reż. Łukasza Palkowskiego. Autorem zdjęć do tej produkcji był Piotr Sobociński jr.
Kadr z filmu "Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego. Autorem zdjęć do tej produkcji był Piotr Sobociński jr.Foto: mat. promocyjne Next Film

Po sukcesie muzyki do serialu "Czas honoru", którą na płycie wydało Polskie Radio, Bartosz Chajdecki chętnie podejmuje się filmowych zadań, które pozwalają mu zaprezentować swoją muzykę w innych odsłonach. - Tak już było przy "Chce się żyć", a pracując nad "Bogami" udało się odejść od perspektywy "czasohonorowej" poprzez zupełnie inne instrumentarium - podkreśla.

Początek współpracy z reżyserem Łukaszem Palkowskim wymagał od kompozytora podszkolenia się w gitarowej nomenklaturze, z czego dziś jest bardzo zadowolony. - Dało mi to szansę pójścia w inną stronę, ale też połączenia z orkiestrą gitary elektrycznej, która moim zdaniem jest bardzo symfonicznym instrumentem - opowiada kompozytor w Jedynce. Podobnie jak prof. Religa zmagał się z panującą w PRL rzeczywistością, tak w muzyce Bartosza Chajdeckiego zderzyły się światy dwóch gatunków.

W rozmowie z Pawłem Sztompke kompozytor opowiada także o swoim "szczęściu do dobrych reżyserów i filmów" oraz autonomii muzyki filmowej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Paweł Sztompke
Gość: Bartosz Chajdecki, kompozytor muzyki filmowej
Data emisji: 8.01.2015
Godzina emisji: 13.30

(asz,tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Scenarzysta filmu "Bogowie": biografią prof. Religi trafiłem filmową szóstkę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 07:50
- Znalazłem w niej wszystko. I portret trudnych czasów po stanie wojennym, i walkę o życie, i konflikt uczeń-mistrz, konflikt pokoleń, a także ciekawy obraz mikrośrodowiska, w tym wypadku kardiochirurgów, które jest hermetyczne, posługuje się własnym językiem - mówił w Jedynce Krzysztof Rak, autor scenariusza do filmu z Tomaszem Kotem w roli głównej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Religa we wspomnieniach: potrafił dać wiarę, że chory będzie żył

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 16:13
- Zbigniew Religa mówił do pacjentów: jestem waszym ojcem. Daję wam drugie życie - tak wybitnego kardiochirurga wspomina w radiowej Jedynce Mirosław Czechowski.
rozwiń zwiń