Weronika Korthals spotka się ze Skawińskim na planie teledysku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 19:04
- Marzy mi się, by utwór "Do dna" wykonać razem z Grzegorzem na festiwalu w Opolu - mówi w Jedynce wokalistka i kompozytorka Weronika Korthals.
Audio
  • Weronika Korthals o współpracy z Grzegorzem Skawińskim oraz kaszubskich kolędach (Muzyczna Jedynka)
Bez marzeń nie mielibyśmy nic - uważa Weronika Korthals. O swoich planach opowiedziała słuchaczom Jedynki
"Bez marzeń nie mielibyśmy nic" - uważa Weronika Korthals. O swoich planach opowiedziała słuchaczom JedynkiFoto: mat. promocyjne/MALVISION Malwina Korthals

Duet z Grzegorzem Skawińskim jest jednym z ostatnich przedsięwzięć Weroniki, wkrótce artyści przystąpią do pracy nad teledyskiem do utworu "Do dna".

Z zespołem Ha-Dwa-O!, którego była wokalistką, Korthals koncertowała w całej Polsce. Ale to działalność solowa pozwala jej realizować autorskie projekty. - Jestem teraz w takim momencie swojego życia, kiedy spełniam się jako kompozytor i producent - podkreśla.

To właśnie jej kompozycje znalazły się na specjalnie na Boże Narodzenie przygotowanym krążku "W darënkù na Gòdë". Słowa do utworów w języku kaszubskim napisał Tomasz Fopke, a wydawnictwo zawiera książeczkę z ich tłumaczeniami na język polski.

O twórczości w języku kaszubskim oraz zawodowej współpracy z mężem Weronika Korthals opowiadała w Radiowej Jedynce.

***
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Gość: Weronika Korthals, wokalistka, kompozytorka, producentka muzyczna
Data emisji: 9.01.2015
Godzina emisji: 13.00 - 15.00
(asz/jp)

Czytaj także

Natalii Szroeder - "Tęczowy" na zimę, płyta na maturę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 23:47
- Czułam dreszczyk emocji, gdy "Tęczowy" zaczął się pojawiać. To piosenka zupełnie inna, ludzie kojarzą mnie z balladami i nostalgią, a ten singiel jest szalony, zwariowany - powiedziała w Jedynce wokalistka, która pracuje nad debiutanckim krążkiem.
rozwiń zwiń