X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Collage: nie różnimy się niczym od zespołu, którym byliśmy 20 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 15:30
- Nasze podejście do muzyki, zwłaszcza tej granej na żywo, jest takie samo. Dalej jesteśmy żywiołowi niczym stado nastolatków - mówi w Jedynce Wojciech Szatkowski z zespołu Collage.
Audio
  • Zespół Collage o płycie "Moonshine" i trasie koncertowej z okazji 20-lecia jej wydania (Muzyczna Jedynka)
Z okazji 20-lecia płyty Moonshine zespół Collage wyruszył w trasę koncertową, która zakończy się w sobotę 17 stycznia
Z okazji 20-lecia płyty "Moonshine" zespół Collage wyruszył w trasę koncertową, która zakończy się w sobotę 17 styczniaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W 1994 roku ukazała się płyta "Moonshine", która dziś uznawana jest za absolutną klasykę rocka progresywnego. Album powstał w Holandii i odniósł ogromny sukces. - Materiał ten trafił pod skrzydła wytwórni Roadrunner, dla której nagrywała m.in. Metallica. Dzięki temu zaistniał na rynku japońskim i koreańskim, miał również trzy czy cztery nakłady w Europie - wspomina Wojciech Szatkowski.

"Moonshine" był w pewnym sensie konsekwencją debiutanckiej płyty zespołu pt. "Baśnie" (1990). - Po jakimś czasie od jej wydania, zupełnym przypadkiem, dowiedzieliśmy się, że ludzie na Zachodzie słuchają tej płyty, mimo, że była nagrana po polsku. Ustawiło to nam pewne myślenie na następne lata. Powiedzieliśmy sobie, że skoro tam nam kibicują, to robimy demo anglojęzyczne, bo czemu tego nie wykorzystać. Męczyliśmy się z tym przez długi czas, ale w końcu się udało - tłumaczy perkusista.

W 2014 roku zespół Collage ruszył w trasę koncertową z okazji 20-lecia albumu "Moonshine". W sobotę 17 stycznia zakończy się ona tam, gdzie się rozpoczęła, czyli w warszawskim klubie Progresja. - Wielu naszych fanów dorosło i ma dzieci, z którymi przychodzą na nasze koncerty. Zdarza się nawet, że na sali są przedstawiciele trzech różnych pokoleń - podkreśla Piotr "Mintaj" Witkowski, basista.

/

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Wojciech Szatkowski, Piotr "Mintaj" Witkowski (obaj zespół Collage)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 13.00 - 15.00

pg/fbi

Komentarze1
aby dodać komentarz
Eklezjastes2015-01-18 00:21 Zgłoś
Nie wiem czy to pierwszy komentarz, jeśli tak, to dziwne, ale tak, czy siak bardzo się cieszę, że Collage się reaktywował. Z audycji wynika, że Collage się rozpadł i nic się nie działo. A przecież powstały cztery płyty zespołu Satellite (jakby Collage), a wśród nich Evening Games - płyta wybitna. Nie wiem czy uda się zastąpić Roberta Amiriana, bo to wokalista wyjątkowy i świetnie śpiewa po angielsku. Z niecierpliwością czekam na niedzielny koncert w Trójce i życzę wielu sukcesów nowemu Collage. Krzysiek z Białegostoku.

Czytaj także

Kruk, ich nowa płyta i natchnienie płynące z Carlosa Santany

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 18:00
- Album "Be4ore" opowiada o tym, jacy kiedyś byliśmy. W jednym z utworów padają słowa: "spróbuj wykrzesać z siebie tyle sił, ile masz, by być szczęśliwym człowiekiem", by znaleźć radość życia, nie myśleć o tych wszystkich problemach, które nas otaczają, pożerają i nękają - opowiada gitarzysta zespołu, Piotr Brzychcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Acid Drinkers zmieniają opony z wyścigowych na żelazne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 18:46
- Album "25 Cents for a Riff", jeśli chodzi o dźwięk jest bardzo klasyczny, nie jest sterylny czy zimny - mówi Titus, lider zespołu Acid Drinkers.
rozwiń zwiń