Doda na Eurowizji? "Z przyjemnością, ale..."

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 17:45
- Rozmawiałam na ten temat jeszcze przed ubiegłorocznym finałem. Z przyjemnością zrobiłabym wielkie show. Jeżeli tylko będą na to pieniądze, to ja jestem gotowa - mówi w Jedynce Doda.
Audio
  • Doda o singlu "Riotka" i występie na Eurowizji (Muzyczna Jedynka)
Doda nie wyklucza, że będzie w tym roku reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji
Doda nie wyklucza, że będzie w tym roku reprezentować Polskę na konkursie EurowizjiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ostatnio pojawiły się plotki, że Doda miałaby reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji. Żadne ostateczne decyzje jeszcze jednak nie zapadły. Na razie fani artystki otrzymali natomiast prezent w postaci singla "Riotka". Piosenka zapowiada zwrot wokalistki ku muzyce tanecznej, opartej na synth-popowym rytmie. Za muzykę odpowiada pochodząca z Liverpoolu kompozytorka i wokalistka Chelcee Grimes, która ma na koncie współpracę m.in. z Kylie Minogue i The Saturdays.

- Tytuł piosenki wymyśliłam od angielskiego słowa "riot", oznaczającego bunt, rebelię. Nawiązuje ono do mojej osobowości, która nie należy do najłagodniejszych. Jestem trochę zbuntowana - tłumaczy Dorota Rabczewska.

Piosenkarka ma nadzieję, że słowo "riotka" spopularyzuje się i wejdzie do języka potocznego. - Podobnie było ze słowem "Dżaga". Ono się przyjęło za piosenką pod takim właśnie tytułem i przez jakiś czas w slangu młodzieżowym na ładną dziewczynę mówiło się "Ale dżaga!" - wspomina gość Jedynki.

Piosenka "Dżaga" pochodzi z okresu, gdy Doda była wokalistką w rockowym zespole Virgin. W przyszłości zamierza ona powrócić do rock and rollowego brzmienia. - Najpierw jednak poczekam aż ludzie stęsknią się za taką muzyką. Gusta się zmieniają i nie można być na to obojętnym. Trzeba tworzyć coś, czego ludzie chcą słuchać - podkreśla Rabczewska.

/

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Dorota Doda Rabczewska (wokalistka)

Data emisji: 13.01

Godzina emisji: 13.00 - 15.00

pg, ac

Czytaj także

Doda: misja tuning - od kompleksów po filmową scenę

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 15:57
Zmieniały się style muzyczne, którym się poświęcała. Przez poezję śpiewaną i piosenkę aktorską, po musical i pop. Mimo sukcesów, Doda nie zawsze wierzyła w siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda? "Przyjemnie się ogląda tak boski twór"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 13:27
- Ma piękną figurę i ciało. A kiedyś położyła nogę na stole, przy którym pracowałyśmy, i pokazała buty, które by mi się nawet nie przyśniły - powiedziała o Dodzie Irena Santor w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń