X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy udowadniają, że Queen można grać symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 19:36
- Jesteśmy muzykami klasycznymi, więc brzmimy inaczej niż oryginalny Queen. Wydaje mi się jednak, że w ciekawy sposób pokazujemy tę muzykę, jej złożoność, wspaniałe chórki i ciekawe harmonie - mówi Jan Niedźwiedzki.
Audio
  • Jan Niedźwiedzki o widowisku "Muzyka zespołu Queen synonimicznie" (Muzyczna Jedynka)
Muzyka zespołu Queen synonimicznie to widowisko muzyczne z pogranicza gatunków, łączące symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry klasycznej i chóru
"Muzyka zespołu Queen synonimicznie" to widowisko muzyczne z pogranicza gatunków, łączące symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry klasycznej i chóruFoto: PAP/DPA

"Muzyka zespołu Queen synonimicznie" to widowisko muzyczne z pogranicza gatunków, łączące symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry klasycznej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. W przedsięwzięciu biorą udział zespół Alla Vienna, chór Vivid Singers i aktor Mariusz Ostrowski.

A wszystko zaczęło się w 2011 r. od pomysłu Jan Niedźwiedzkiego. - Mijało akurat 20 lat od śmierci Freddiego Mercury’ego i postanowiłem zorganizować koncert upamiętniający jego wspaniałą twórczość i całego zespołu Queen. Troszkę bolało mnie to, że jest ona często sprowadzana do orientacji seksualnej Freddy'ego, a mało mówi się o samej muzyce. Chciałem, żeby to ona znalazła się w centrum. Zaprosiłem więc do współpracy mój zespól Alla Vienna oraz chór Vivid Singers i w listopadzie 2011 r. przygotowaliśmy koncert wypełniony muzyką Queen w aranżacjach quasi-klasycznych - wspomina gość Jedynki.

Koncert miał być pojedynczym wydarzeniem, a tymczasem do dziś Jan Niedźwiedzki i koledzy dali już kilkadziesiąt występów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził:
Paweł Sztompke
Goście:
Jan Niedźwiedzki (zespól Alla Vienna)
Data emisji:
20.01.2015
Godzina emisji:
14.37

pg/bch

Komentarze1
aby dodać komentarz
inkak2015-01-21 10:48 Zgłoś
Freddiego, na litość, nie Freddy'ego. Pierwsza część koncertu świetna; druga, na siłę luzacka, trochę słabsza moim zdaniem...

Czytaj także

Mercury, Disney, U2 - nie tylko oni związali się z operą

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 19:00
Kiedy Barcelona została wybrana na gospodarza letnich igrzysk olimpijskich, o napisanie przewodniej piosenki poproszony został lider grupy Queen Freddie Mercury. Do współpracy zaprosił pochodzącą z tego miasta sopranistkę Montserrat Caballé.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bukartyk: Queen i Pink Floyd byli naszym oknem na świat

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 13:50
- Przyniosłem numery, które porażają bogactwem, które nie starzeją się mimo upływu lat - powiedział Piotr Bukartyk prezentując w Jedynkowej liście przebojów ulubione piosenki.
rozwiń zwiń