X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Bończak producentem "Kochaj albo rzuć"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 06:49
"Kochaj albo rzuć" to tytuł spektaklu słowno-muzycznego. W "Leniwej niedzieli" opowiada o nim Jerzy Bończak, producent muzyczny przedstawienia.
Audio
  • Jerzy Bończak, aktor i producent, opowiada o słowno-muzycznym spektakl "Kochaj albo rzuć" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Jerzy Bończak opowiadał w Leniwej niedzieli o spektaklu Kochaj albo rzuć
Jerzy Bończak opowiadał w "Leniwej niedzieli" o spektaklu "Kochaj albo rzuć"Foto: PAP/Stach Leszczyński

- Jest to przepiękna opowieść o miłości w różnych konfiguracjach - wyjaśnia Jerzy Bończak. Jest to miłość opowiedziana polskimi piosenkami.
Pierwsza część to przedwojenne piosenki Hemara, Tuwima, Własta, zaś druga część to - jak określił gość radiowej Jedynki - współczesna klasyka, czyli teksty Młynarskiego, Kofty, Osieckiej, Kreczmara czy Załuckiego.

Bończak wyjaśnia, że na scenie są wykorzystywane jedynie fragmenty utworów, bo aktorzy posługują się jedynie niektórymi frazami. - Ktoś zaśpiewa fragment piosenki, a ktoś inny podtrzymując temat lub sprzeczając się odpowiada inna piosenką lub fragmentem monologu - mówi.
W spektaklu biorą udział aktorzy śpiewający. Spektakl wystawiany jest w różnych miastach, dlatego obsada jest zdublowana. Jerzy Bończak zastrzega, że nie reżyserował spektaklu ani w nim nie gra.
Aktor tłumaczy dlaczego ostatnio nie widać go w filmie ani na scenie. Otóż reżyserzy uznali, że jak stał się producentem, to sam siebie może obsadzić w sztukach. Jerzy Bończak utyskuje też, że nie ma już czegoś takiego, jak rodzina aktorska.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość: Jerzy Bończak (aktor, producent muzyczny)
Data emisji: 25.01.2015
Godzina emisji: 11.00-12.00

(ag/bch)

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marta Król: muzyka przekazuje piękno

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 15:05
- Swoich inspiracji szukam w jazzie i soulu. Największą radość sprawia mi, gdy mogę dotykać ludzi za pomocą tych pięknych dźwięków - mówi w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napiórkowski: publiczność to potężny zastrzyk inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 17:17
- Ludzie, którzy przychodzą na koncerty są uważni i wrażliwi, niejednokrotnie mówią mi rzeczy, jakich sam bym nie odkrył - mówił w Jedynce Krzysztof Napiórkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło: staram się być szczerym gościem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 21:30
- W wieku 16 lat spotkaliśmy się z chłopakami w liceum i założyliśmy zespół. Pomyślałem, że chciałbym prowadzić życie w tę stronę - opowiadał w Jedynce Dawid Podsiadło.
rozwiń zwiń