Marcin Styczeń: mówią, że mój głos koi ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 16:46
- Moja twórczość służy temu, żeby otwierać ludziom serca - mówi w Jedynce wokalista i kompozytor związany przede wszystkim z nurtem muzyki poetyckiej.
Audio
  • Marcin Styczeń o swojej muzyce (Muzyczna Jedynka)
Obecnie Marcin Styczeń pracuje nad nowym materiałem, który w jego odczuciu będzie niósł więcej niepokoju, niż jego dotychczasowe albumy. - Będzie trochę smutku, ale ten smutek jest u mnie pogodny. Nie wpędzam w depresję, tylko nawołuję do tego, żeby godzić ze wszystkimi uczuciami
Obecnie Marcin Styczeń pracuje nad nowym materiałem, który w jego odczuciu będzie niósł więcej niepokoju, niż jego dotychczasowe albumy. - Będzie trochę smutku, ale ten smutek jest u mnie pogodny. Nie wpędzam w depresję, tylko nawołuję do tego, żeby godzić ze wszystkimi uczuciamiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Współpracuję od wielu lat z Ernestem Bryllem i on mówi, że za każdym razem, niezależnie od epoki, chcą nam odebrać wolność. Mnie interesuje walka o tę wolność wewnętrzną - tłumaczy Marcin Styczeń w rozmowie z Małgorzatą Kościelniak.

Gość Jedynki zaznacza, że jego zdaniem rolą artysty jest zdzieranie masek, nie tylko z innych, ale przede wszystkim z siebie. Dodaje, że swoimi piosenkami próbuje kształtować własny charakter. Przykładem może być utwór "Dziękuję i tak". - Przeczytałem kiedyś, że postawa prawdziwie duchowa polega na tym, żeby być w stanie podziękować, za to co było i powiedzieć "tak" na to, co będzie. To jest wyjątkowe trudne, ale wierzę, że dzięki tej piosence uda mi się tak żyć - mówi Marcin Styczeń.

***
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadzący: Małgorzata Kościelniak
Gość:
Marcin Styczeń (wokalista, kompozytor)
Data emisji: 26.01.2015
Godzina emisji:
14.20

/bch, pg

Czytaj także

Collage: nie różnimy się niczym od zespołu, którym byliśmy 20 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 15:30
- Nasze podejście do muzyki, zwłaszcza tej granej na żywo, jest takie samo. Dalej jesteśmy żywiołowi niczym stado nastolatków - mówi w Jedynce Wojciech Szatkowski z zespołu Collage.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Szlachcic: "Plan" to mocno kobieca piosenka

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 16:00
W okolicach Świąt Bożego Narodzenia czułam, że chcę się czymś podzielić ze słuchaczami i wybór padł na piosenkę "Plan" - mówiła Ewa Szlachcic, gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń