Musical "Mamma Mia!" w teatrze "Roma"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 08:15
"Mamma Mia!" to fenomen. Każdego dnia na całym świecie odbywa się co najmniej siedem spektakli tego musicalu. Do teatrów mających go w swoim repertuarze dołącza właśnie Teatr Muzyczny "Roma".
Audio
  • Dyrektor Teatru Muzycznego "Roma" Wojciech Kępczyński opowiada o pracy nad musicalem "Mamma Mia!" (Muzyczna Jedynka)
21 lutego w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się premiera słynnego musicalu Mamma Mia
21 lutego w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się premiera słynnego musicalu "Mamma Mia!"Foto: materiały promocyjne/Teatr Roma

Dyrektor tej instytucji Wojciech Kępczyński zdradza, że castingi do musicalu trwały prawie pół roku i przesłuchano około tysiąca osób. - To bardzo trudna muzyka do śpiewania. Wszyscy nucimy sobie piosenki grupy ABBA, a okazuje się że trzeba potężnych głosów, żeby wyśpiewać ten materiał - powiedział gość Jedynki.

Zaznaczył on również, że światowy sukces "Mamma Mia!" wynika z faktu, że "jest to opowieść o dwóch pokoleniach adresowana do dwóch pokoleń". - To jest materiał, przy którym można się pośmiać i zapłakać - stwierdził Wojciech Kępczyński.

Dyrektor
Dyrektor Teatru Muzycznego "Roma" Wojciech Kępczyński opowiadał w  Jedynce o musicalu "Mamma Mia!"

 

Bilety na najbliższe spektakle zostały wyprzedane, ale, jak zapewnił dyrektor teatru "Roma", każdy chętny będzie miał szansę zobaczyć musical. - Będziemy grali go tak długo, jak długo będziecie państwo chcieli nas oglądać - zapewnił gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość: Wojciech Kępczyński (dyrektor Teatru Muzycznego "Roma")
Data emisji: 3.02.2015
Godzina emisji: 14.20

(iwo, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Teatru Roma: mam nadzieję, że uczestnicy SuperSTARcia mnie zaskoczą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 12:09
Już dziś wieczorem uczestnicy SuperSTARcia spróbują swoich sił w muzyce musicalowej. Do występów pomógł im się przygotować dyrektor Teatru Roma Wojciech Kępczyński, który opowiedział nam o roli jurora. A podczas trwania programu dziennikarka Radiowej Jedynki Małgorzata Kościelniak postawi gwiazdy show w krzyżowym ogniu pytań słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: śpiewam wyłącznie repertuar ludzi poszarpanych wewnętrznie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 18:17
- Lubię takich twórców, są mi bliscy, bo i ja taki jestem. Ja nie jestem ten miły, uśmiechnięty Marian Opania. W środku drzemie diabelny charakter - mówi aktor.
rozwiń zwiń