Koncert pieśni Nasercowych - ProForma na walentynki

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 18:29
- Chcemy pokazać nowe odsłony pieśni miłosnych z repertuaru Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów oraz szlagierów retro Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego - zaprasza dyrygent Marcin Wawruk.
Audio
  • Zespół ProForma zaprasza na walentynkowy Koncert pieśni Nasercowych (Muzyczna Jedynka)
W 2006 roku grupa wokalna ProForma, wraz z tancerzami Kieleckiego Teatru Tańca i pianistą Arturem Dutkiewiczem, zaprezentowała spektakl Niemen. Część utworów w nim wykonanych znalazła się na płycie Niemen a cappella. Zabrzmią także w Radiowej Jedynce podczas Koncertu pieśni Nasercowych
W 2006 roku grupa wokalna ProForma, wraz z tancerzami Kieleckiego Teatru Tańca i pianistą Arturem Dutkiewiczem, zaprezentowała spektakl "Niemen. Część utworów w nim wykonanych znalazła się na płycie "Niemen a cappella". Zabrzmią także w Radiowej Jedynce podczas Koncertu pieśni NasercowychFoto: PAP/Piotr Polak

Podczas koncertu, który transmitować będzie Radiowa Jedynka, zespołowi wokalnemu Pro Forma towarzyszyć będzie multiinstrumentalista Tomasz Drozdek - T.ETNO. - To muzyk szczególny, który gra na wszystkim. Ściąga przeróżne sprzęty do grania z całego świata, ma ich całą ciężarówkę i kilkanaście z nich przywiezie na nasz koncert - zapowiada w Jedynce Marcin Wawruk.

Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej ProForma współpracował m.in. z Bobbym McFerrinem i Stanisławem Soyką. Podczas walentynkowego koncertu pieśni nasercowych zabrzmią także utwory z wydanej w 2007 roku przez Polskie Radio płyty "Niemen a cappella".

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Koncert pieśni Nasercowych odbędzie się w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana w sobotę (14.02) o godz. 20.00. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadził: Paweł Sztompke
Gość: Marcin Wawruk, dyrygent zespołu wokalnego ProForma
Data emisji: 12.02.2015
Godzina emisji: 14.15

(asz, pg)

Czytaj także

Aga Zaryan w uścisku żywiołów. "Kipię od skrajnych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 16:44
- Zastanawiam się jak to możliwe, że moje płyty są spokojne i liryczne, a osobowość wręcz przeciwnie.... Na kolejnym albumie wyciągnę swoją drugą stronę - zapowiada wokalistka.
rozwiń zwiń