Joanna Kołaczkowska wzruszyła się przy śpiewaniu piosenki kabaretowej

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 17:03
Joanna Kołaczkowska, obecnie związana z kabaretem Hrabi, przyznaje, że kiedy śpiewała "Song porzuconej", miała łzy w oczach.
Audio
  • Joanna Kołaczkowska miała łzy w oczach, kiedy śpiewała swój kabaretowy przebój (Muzyczna Jedynka)
Joanna Kołaczkowska - gość radiowej Jedynki
Joanna Kołaczkowska - gość radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Artystka opowiada, jak tworzy swoje piosenki. - Bardzo mnie to ekscytuje, zwłaszcza kiedy sama wymyślam piosenkę - wyjawia. Tak było z piosenką "Song porzuconej (Andrzeju)", która stała się kultowym utworem i ma liczne rzesze wielbicieli.
- Kiedy ją śpiewałam podczas premiery, to miałam łzy w oczach. I to nie ze śmiechu - mówi Joanna Kołaczkowska. Przyznaje, że wiedziała, że śpiewa piosenkę kabaretową, wygłupiała się, a jednocześnie się wzruszyła. Dla niej to było dziwne, absurdalne uczucie.
Gość "Muzycznej Jedynki" przyznaje, że ma pomysł na stworzenie całego spektaklu kabaretowo-muzycznego, który będzie zawierał 12 do 15 piosenek. - O każdej piosence będę myślała jak o perle, jak o czymś wyjątkowym, będę się starała, żeby każda była świetna - deklaruje piosenkarka.

Joanna Kołaczkowska grała nie tylko w kabaretach. Grała również w spektaklach teatralnych Stanisława Tyma "Dżdżownice wychodzą na taras" i "Kobieta z widokiem na asfalt". - Bardzo miło wspominam tę przygodę przede wszystkim z uwagi na osobę Stanisława Tyma. (…) Mam to szczęście, że co jakiś czas robimy coś razem - mówi.
Joanna Kołaczkowska nagrywała ostatnio płytę z kabaretem Hrabi, która ma być dostępna już jesienią.

***

Tytuł audycji : Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Gość: Joanna Kołaczkowska (kabaret Hrabi)

Data emisji: 16.02.2015

Godzina emisji: 14.15

(ag/mc)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starsi Panowie dwaj - prahistoria twórczości

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:00
- Kabaret to wizytówka działalności Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Ale nasza książka dotyczy ich całej wspólnej twórczości - podkreśla Monika Wasowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwojenny humor z Kabaretem Dudek

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 17:51
Mija 50 lat, od kiedy Kabaret Dudek po raz pierwszy rozbawił Polaków. Skecze wykonawców nie straciły na aktualności – dzisiaj uznawane są za kultowe. Polskie Radio miało udział w sukcesie humorystów. - To właśnie Polskie Radio zadbało o nagłośnienie w kawiarni „Nowy Świat”, gdzie odbywały się przedstawienia – mówił Roman Dziewoński, syn założyciela kabaretu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaret OT.TO rozwiewa plotki: nie wybieramy się na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 19:14
Wiesław Tupaczewski, Andrzej Piekarczyk i Andrzej Tomanek wracają na scenę z nowym programem pt. "Seks, drags i Alzhaimer".
rozwiń zwiń