Maja Hyży: podpisuję się pod każdym utworem na tej płycie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 15:01
- Mój debiut to muzyka pop, ale można się tam też doszukać namiastek soulu i r'n'b - mówi w Jedynce Maja Hyży w przededniu ukazania się jej debiutanckiej płyty.
Audio
  • Maja Hyży o debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Debiutancka płyty Mai Hyży ukaże się w marcu. Wcześniej młoda wokalistka wystąpi jako support przed koncertem Macy Gray w warszawskiej Stodole
Debiutancka płyty Mai Hyży ukaże się w marcu. Wcześniej młoda wokalistka wystąpi jako support przed koncertem Macy Gray w warszawskiej StodoleFoto: Wojciech Kusiński/PR

Soul i r'n'b to ulubione gatunki muzyczne młodej wokalistki. - Towarzyszyły mi one od zawsze. Podobnie jak przeświadczenie, że śpiewanie to jest właśnie to, co chcę robić w życiu. Ostateczną decyzję podjęłam jednak jakieś 5 lat temu - wspomina Maja Hyży.

Kariera piosenkarki nabrała rozpędu po występie w trzeciej edycji telewizyjnego show "X Factor", gdzie dotarła do półfinału. - Nie żałuję, że nie udało mi się wygrać. Samo pokazanie się w programie już jest dużym sukcesem dla każdego uczestnika. Na moim przykładzie widać, że nie ma różnicy między zajęciem czwartego a pierwszego miejsca - przekonuje gość Jedynki.

Debiutancka płyty Mai Hyży ukaże się w marcu. Promuje ją singel "Będę kochać", do którego słowa napisała  Agnieszka Burcan, wokalistka duetu Plastic. A już w środę 25 lutego wokalistka wystąpi jako support przed koncertem Macy Gray w warszawskim klubie Stodoła. - To dla mnie spełnienie marzeń i wielki zaszczyt, że będę miała okazję spotkać tak wielką osobę. Mam nadzieję, że uda mi się z nią zamienić choć kilka słów - przyznaje młoda artystka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Maja Hyży (wokalistka)

Data emisji: 17.02.2015

Godzina emisji: 13.25

pg/ag

Czytaj także

Marta Król: muzyka przekazuje piękno

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 15:05
- Swoich inspiracji szukam w jazzie i soulu. Największą radość sprawia mi, gdy mogę dotykać ludzi za pomocą tych pięknych dźwięków - mówi w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: zebrałem piosenki moich przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 15:24
W marcu ukaże się nowa płyta Andrzeja Piasecznego "Kalejdoskop". Zapowiada ją utwór "Kalejdoskop szczęścia". Na albumie znajdą się także covery piosenek innych artystów.
rozwiń zwiń