Natalia Kukulska zrywa z pop: staram się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 09:15
- Oczekuje od siebie nowych rzeczy, podwyższam sobie poprzeczkę. Bardzo się cieszę jeśli udało się to na płycie "Ósmy plan" - mówiła w Jedynce artystka.
Audio
  • Natalia Kukulska o płycie "Ósmy plan" (Muzyczna Jedynka)
Premiera płyty Natalii Kukulskiej Ósmy plan miała miejsce 23 lutego
Premiera płyty Natalii Kukulskiej "Ósmy plan" miała miejsce 23 lutegoFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Nowy album Natalii Kukulskiej jest dwupłytowy. Na pierwszej znalazły się premierowe utwory, a na drugiej ich wersje nagrane z kwartetem smyczkowym Atom String Quartet. - Nie są to piosenki stricte radiowe, które mieszczą się w pewnych konwenansach i ramach. Pop kojarzy się czymś, co jest mało ryzykowne. Czerpie z różnych gatunków, ale jest to bardzo wyładzony. Nie baliśmy, aby poza te ramy wyjść - tłumaczyła piosenkarka w rozmowie z Marcinem Kusym.

Na płycie przejawia się to również w elektronicznym instrumentarium. - Syntezatory analogowe dają możliwość kreowania bardzo inspirujących brzmień - przyznała artystka. Perkusja na "Ósmym planie" jest jednak żywa.

Płyta powstawała ponad rok. Wszystkie kompozycje są autorstwa Natalii i jej męża Michała. Na "Ósmy plan" trafił też cover grupy Rezerwat pt. "Zaopiekuj się mną". Kukulska przyznała, że przy jego nagrywaniu inspirowała się również muzyką Nine Inch Nails i Depeche Mode, "mroczną elektroniką".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Natalia Kukulska

Data emisji: 25.02.2015

Godz. emisji : 13.20

tj/mp

Czytaj także

Natalia Kukulska: każda płyta to dla mnie plan do zrealizowania

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:58
- Przez ostatni czas w moim życiu, zarówno prywatnym, jak i muzycznym, działo się bardzo dużo. Na płycie "Ósmy plan" daję tego wyraz - mówiła w radiowej Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń