Bracia otwierają się na świat. Grają z Borzym i Borysewiczem

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 16:33
- Album "Zmienić zdarzeń bieg" dobrze się sprzedawał, postanowiliśmy wydać go ponownie, dołączyć utwór "Niepisane" i zamknąć ten rozdział - mówił w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski.
Audio
  • Bracia Cugowscy o reedycji płyty "Zmienić zdarzeń bieg" (Muzyczna Jedynka)
Wojciech i Piotr Cugowscy
Wojciech i Piotr CugowscyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Do sklepów trafiła właśnie reedycja ich płyty z 2013 roku. - Znalazł się na niej nowy utwór Jana Borysewicza "Niepisane", a w boksie jest też nasz koncert DVD - wyjaśnił wokalista zespołu Bracia.

Piotr Cugowski tłumaczył, że to lider Lady Pank zaproponował im współpracę. - Znamy się od dawna, lubimy i cenimy, rozmawiamy o różnych rzeczach. W końcu zeszło na muzykę. Jan zapytał, czy nie bylibyśmy zainteresowani jego pomysłami. Przysłał parę utworów, wybraliśmy "Niepisany", który zdecydowanie się wyróżniał - przyznał muzyk.

Na płycie "Zmienić zdarzeń bieg" Bracia zagrali też piosenkę Moniki Borzym. - To było odświeżające. Do tej pory byliśmy zamknięci w swoich czterech ścianach - powiedział Cugowski. Reedycja zawiera nawet dwa covery: The Police i Davida Bowie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski

Data emisji: 03.03.2015

Godz. emisji: 14.21

tj/mk

Czytaj także

IRA gra akustycznie. Przywraca nadzieję i wiarę w miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 16:10
- Piosenka "Miłość" to pierwszy w naszej historii utwór, który od początku do końca został napisany jako akustyczny - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska zrywa z pop: staram się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 09:15
- Oczekuje od siebie nowych rzeczy, podwyższam sobie poprzeczkę. Bardzo się cieszę jeśli udało się to na płycie "Ósmy plan" - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń