Czerwone Gitary zdradzają receptę na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 15:43
- Dzięki naszym sympatykom, pracy i odnowionemu składowi udało się doprowadzić firmę do jubileuszu 50-lecia – mówił w Muzycznej Jedynce Jerzy Skrzypczyk.
Audio
Koncertu zespołu Czerwone Gitary w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej trwał ponad cztery godziny
Koncertu zespołu Czerwone Gitary w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej trwał ponad cztery godziny Foto: PAP/Piotr Pędziszewski

Perkusista Czerwonych Gitar tłumaczył, że pomysł na młodych muzyków w zespole pojawił się dość dawno. - Wziął się z powszechnej opinii, że Czerwone Gitary są zespołem, który łączy pokolenia. Skorą łączą na widowni to dlaczego nie mogą łączyć na scenie - tłumaczył.

14 marca w  gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej Czerwone Gitary dały uroczysty koncert jubileuszowy, który otworzył obchody 50-lecia zespołu.- Zagraliśmy premierowo kilka piosenek z nowej płyty "Czerwone Gitary jeszcze raz" - wyjaśnił Arkadiusz Wiśniewski, który z Czerwonymi Gitarami gra od 2003 roku.

W rozmowie z Małgorzatą Kościelniak muzycy opowiedzieli także o odnalezionym utworze Krzysztofa Klenczona i o szczegółach jubileuszowych koncertów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Goście: Jerzy Skrzypczyk, Arkadiusz Wiśniewski

Data emisji: 18.03.2015

Godz. emisji: 14.22

tj/kul

Czytaj także

Czerwone Gitary - polscy Beatlesi grają już pół wieku

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 15:55
- To historyczny ewenement. Pół wieku nieprzerwanej działalności znaczonej głównie sukcesami - mówi Dariusz Michalski, który przez dwa lata był kierownikiem artystycznym Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń