"Tylko Echo" Katarzyny Rogalskiej - muzyczne perełki ubiegłego wieku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 09:30
- Pomysł nagrania płyty powstał trzy lata temu na wspólnym koncercie z prof. Konstantym Andrzejem Kulką – mówi o płycie "Tylko Echo" Katarzyna Rogalska, wokalista i skrzypaczka.
Audio
  • Katarzyna Rogalska o płycie "Tylko echo" (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Rogalska o swojej płycie Tylko echo.
Katarzyna Rogalska o swojej płycie "Tylko echo".Foto: Wojciech Kusiński/PR

Album "Tylko Echo” wypełniony jest dwunastoma kompozycjami Henryka Jabłońskiego oraz utworem "Kasztany" autorstwa Zbigniewa Korepty.

- Twórczością Henryka Jabłońskiego zainteresował mnie profesor Kulka. Dzięki Romanowi Jabłońskiemu, synowi kompozytora, dotarłam do wielu piosenek, które znajdują się na płycie i są po raz pierwszy odkryte przeze mnie - podkreśla Katarzyna Rogalska, której przepiękny, romantyczny i liryczny sopran słychać na płycie.

Wokalistka dedykuje płytę swojej zmarłej mamie, ale - jak podkreśla - nie tylko. – Tytuł albumu jest bardzo wieloznaczny. Nie żyje bowiem również kompozytor, jego żona, odeszły piękne czasy, ale pozostają nam wspomnienia i ta przepiękna muzyka - tłumaczy gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Katarzyna Rogalska (wokalista, skrzypaczka)

Data emisji: 23.03.2015

Godzina emisji: 14.15

ah/pg

Czytaj także

Wojciech Młynarski: piszę dla artysty, gdy go poznam

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 14:36
- Płyta ma wyprowadzić Agnieszkę Wilczyńską poza scenę wyłącznie jazzową; to jest coś w rodzaju popu, ale uszlachetnionego - mówi Wojciech Młynarski, autor tekstów na płytę "Tutaj mieszkam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwone Gitary zdradzają receptę na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 15:43
- Dzięki naszym sympatykom, pracy i odnowionemu składowi udało się doprowadzić firmę do jubileuszu 50-lecia – mówił w Muzycznej Jedynce Jerzy Skrzypczyk.
rozwiń zwiń