Krzysztof Tyniec: na płycie "Dopokąd" bawię się

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 08:30
- Jest tu dużo autoironii, są piosenki satyryczne i dwa utwory liryczne, ale śpiewane z pewnym dystansem - mówi w Jedynce aktor i piosenkarz.
Audio
  • Krzysztof Tyniec o płycie "Dopokąd" (Muzyczna Jedynka)
Tytuł płyty Dopokąd Krzysztof Tyniec zaczerpnął z wiersza Pielgrzym Cypriana Kamila Norwida
Tytuł płyty "Dopokąd" Krzysztof Tyniec zaczerpnął z wiersza "Pielgrzym" Cypriana Kamila NorwidaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Płyta "Dopokąd" ukazała się 23 marca. Jej tytuł gość Jedynki zaczerpnął z wiersza "Pielgrzym" Cypriana Kamila Norwida. Publiczność po raz pierwszy mogła usłyszeć premierowy materiał podczas recitalu w warszawskim Teatrze Ateneum. Na scenie Krzysztof Tyniec wystąpił w towarzystwie młodych muzyków, którzy towarzyszyli mu również w studiu nagraniowym: Piotra Kajetana Matczuka, Piotra Augstynowicza, Tomasza Imienowskiego i Tomasza Paszko.

- Świetnie mi się z nimi współpracuje. Muzycznie są tak elastyczni, że podczas prób dostosowywali się do moich interpretacji. Czasem działo się też odwrotnie, to ja dostosywałem się do ich propozycji muzycznych - tłumaczy aktor i piosenkarz.

Krzysztof Tyniec zdradził również w audycji jaki znany satyryk napisał kilka piosenek na płytę "Dopokąd".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysztof Tyniec (aktor, piosenkarz)

Data emisji: 25.03.2015

Godzina emisji: 14.18

pg/bch

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: jako aktor ciągle się uczę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 19:11
- Wiem, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafię - przyznał w radiowej Jedynce aktor. Na pewno jednak nie musi się uczyć śpiewać. Udowodnił to m.in. na swojej płycie pt. "Ulotne piosenki"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Tyniec: gdy zakochiwałem się w dziewczynie, śpiewałem jej Niemena

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 13:56
- W młodości miałem wszystkie kasety Czesława Niemena. Przy jego muzyce odrabiałem lekcje i zakochiwałem się. Moim wybrankom śpiewałem "Wiem, że nie wrócisz" i "Mimozami jesień się zaczyna" - mówił w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń