X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Korzyński: Młodzieżowe Studio Rytm to był przełom

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 15:16
- Po raz pierwszy w czasach komunizmu Polskie Radio pozwoliło, żeby powstała konkurencja w redakcjach muzycznych - mówi w Jedynce kompozytor.
Audio
  • Andrzej Korzyński opowiada o Studiu "Rytm" (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Korzyński był pierwszym kierownikiem Studia Rytm
Andrzej Korzyński był pierwszym kierownikiem Studia "Rytm"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Młodzieżowe Studio Rytm powstało w 1965 roku, a Andrzej Korzyński został jego pierwszym kierownikiem. - Zaopiekowaliśmy się grupą młodych ludzi, którzy byli w Polskim Radiu trochę na marginesie. Nazywano ich bigbitowcami, nie wszystkim się podobało, że uprawiali gatunek muzyczny "przywleczony" z Ameryki. Niemniej jednak ta muzyka miała ogromną liczbę zwolenników - wspomina gość Jedynki.

W Studiu "Rytm" nagrano ok. 1200 piosenek i utworów instrumentalnych. - Z naszego zaproszenia skorzystały m.in. Czerwone Gitary, ABC, Trubadurzy, Polanie, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Halina Frąckowiak czy Karin Stanek. Wiele z tych utworów do dziś jest przebojami - podkreśla Andrzej Korzyński.

Z audycji można się również dowiedzieć, drogi jakich znanych dziennikarzy przecięły się w Studiu Rytm i co łączyło je z Programem III Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Andrzej Korzyński (kompozytor, aranżer)

Data emisji: 3.04.2015

Godz. emisji: 13.19

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Korzyński zmienił życie Piotra Szczepanika

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 13:59
Andrzej Korzyński, kompozytor filmowy, teatralny, twórca ponad stu przebojów, ale również "ojciec i matka" Franka Kimono i prekursor disco polo. Przyznaje, że twórcą muzyki popularnej stał się przez przypadek. Wylansował też kilku znanych artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński: moją pierwszą muzyczną miłością był Ray Charles

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 15:14
Słynny kompozytor tłumaczył, że big beat zawsze miał "z tyłu głowy", a największą wpływ na jego twórczość miała muzyka Raya Charlesa. Zakochał się w jego nagraniach w 1959 roku, gdy był we Francji. - Do tego stopnia, że dla mnie był to pewnego rodzaju Bóg - powiedział Andrzej Korzyński w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński: Piotr Fronczewski opierał się przed rolą Franka Kimono

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 12:00
- Dopiero po nagraniu pierwszej piosenki "King Bruce Lee Karate Mistrz" Fronczewski dał się namówić, a nawet zaczęło mu się podobać - powiedział w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" słynny kompozytor Andrzej Korzyński.
rozwiń zwiń