Dariusz Malejonek: ta płyta jest podziękowaniem Bogu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 19:28
Zespół 2TM 2,3 na tę płytę kazał czekać 7 lat. Ale wreszcie ukazał się album "Źródło", a na nim 12 utworów, które zachwycą aranżacją i wokalnymi ozdobnikami.
Audio
  • Dariusz Malejonek opowiada o płycie "Źródło" inspirowanej Biblią (Muzyczna Jedynka)
Dariusz Malejonek
Dariusz MalejonekFoto: Jacek Konecki/PR

- To płyta trochę inna niż poprzednie, bo jest akustyczna. Ale też nie do końca - uchyla rąbka tajemnicy Dariusz Malejonek. Współtwórca Tymoteusza zastrzega, że klimat na płycie jest bardzo różny, zaś album harmonijnie łączy rockowe brzmienie z przepięknymi chórkami i wokalizami Angeliki Korszyńskiej-Górny. W zespole grają Tomasz Budzyński, Robert Litza Friedrich oraz wielu innych muzyków, w tym część zespołu Luxtorpeda. Swoją twórczość łączą z przesłaniem chrześcijańskim.
- Ten projekt powstał, kiedy każdy z nas przeszedł mocne spotkanie z Bogiem - mówi artysta i wspomina jak w jego przypadku wyglądało "rozstanie" z ateizmem. - Ta płyta jest podziękowaniem Bogu za to życie, za piękno i za trudy też, bo za nimi zawsze jest zmartwychwstanie - mówi muzyk.

Gość "Muzycznej Jedynki" śmieje się, że płyta jest merytorycznie spójna, bo teksty pochodzą od jednego Autora - są to psalmy z Biblii. Malejonek wyjaśnia również, skąd wzięła się dość dziwna nazwa zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Iza Żukowska

Gość: Dariusz Malejonek (muzyk)

Data emisji: 3.04.2015

Godz. emisji: 14.15

ag/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małecki przekonywał, Wasowski się opierał. Wyszła płyta

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 19:31
Absurdalny humor i język polski w całej swojej krasie, plus piosenki miłosne - tak zapowiada się "Marmolada na księżycu", czyli płyta kompanii Wasowscy, Małeccy i S-ka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kielich" dźwiękami sięga chmur, ale nie ma odwagi by...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 18:11
- Zawsze będę kochał muzykę rockową, ale wymarzyłem sobie, by formuła mojej działalności pozostała nie do końca określona - mówi Krzysztof Kieliszkiewicz, po wydaniu drugiej solowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Kiepura prekursorem trzech tenorów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 16:26
Jan Kiepura połączył świat opery, czyli kulturę wysoką ze światem kultury masowej. Może dlatego do dziś jest tak popularny. Jego piosenki zabrzmią w sobotę.
rozwiń zwiń