"Płyta Tygodnia Radiowej Jedynki". Słuchaj razem z nami!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 16:25
Rynek muzyczny wciąż zalewany jest nowymi wydawnictwami, coraz trudniej wychwycić te najbardziej wartościowe. W tym niełatwym zadaniu pomoże radiowa Jedynka.
.
.Foto: Glow Images/East News

Od kwietnia Pierwszy Program Polskiego Radia prezentuje słuchaczom utwory z "Płyt Tygodnia Radiowej Jedynki", czyli albumów zasługujących na to, by poznać je w całości.

- Słuchacze w czasach, gdy są wręcz zasypywani z każdej strony nową muzyką, będą mogli korzystać z podpowiedzi, których płyt naprawdę warto posłuchać w całości. Zadba o to kapituła złożona z dziennikarzy Redakcji Muzycznej Pierwszego Programu Polskiego Radia. Wśród nich tak wybitne postaci, jak Maria Szabłowska i Paweł Sztompke, a także Małgorzata Kościelniak, Zbigniew Krajewski, Iza Żukowska i Marcin Kusy – mówi Zbigniew Zegler, szef Redakcji Muzycznej radiowej Jedynki.
Pierwszą "Płytą Tygodnia Radiowej Jedynki" jest prezentowany aż w siedmiu odsłonach "Engelbert Calling" Engelberta Humperdincka i zaproszonych przez brytyjskiego wokalistę gości. Kolejne piosenki z tego dwupłytowego wydawnictwa, które radiowa Jedynka objęła swoim patronatem, pojawiają się na antenie codziennie po 13.30.
"Muzycznej Jedynki" można słuchać na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 15.00.

materiały prasowe/pg

Czytaj także

Monika Kuszyńska: Eurowizja to wielkie wydarzenie i ogromne oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 17:04
- Zdrowo jest mieć dystans i każdego dnia nad tym pracuję. W Wiedniu z pewnością pojawi się ból brzucha, ale tak już mam, trudno - mówi wokalistka, która będzie reprezentować Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski SuperArtystą? "Znalazłem się w znakomitym gronie"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 17:57
- W Opolu spotyka się historia muzyki z młodym pokoleniem. Możemy czerpać niesamowitą wiedzę - mówił nominowany w plebiscycie SuperJedynki 2015 wokalista Rafał Brzozowski.
rozwiń zwiń