Piotr Woźniak: potrzebuję wycieczek stylistycznych

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 20:08
Wokalista czerpie z twórczości Wima Wendersa, a już wkrótce będzie gościem specjalnym podczas koncertu izraelskiej wokalistki Yasmin Levy.
Audio
  • Piotr Woźniak o płycie "Tata Adama" (Muzyczna Jedynka)
Na swojej najnowszej płycie Tata Adama Piotr Woźniak nawiązuje do twórczości Wima Wendersa i filmu Niebo nad Berlinem
Na swojej najnowszej płycie "Tata Adama" Piotr Woźniak nawiązuje do twórczości Wima Wendersa i filmu "Niebo nad Berlinem"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na drugiej autorskiej płycie Piotra Woźniaka "Tata Adama" pobrzmiewają nuty z różnych stron świata. - Ta nasza anglosaska kultura, której doświadczamy w radiu na co dzień, nieco mnie nuży na dłuższą metę i potrzebuję wycieczek stylistycznych - mówi w Jedynce. A ponieważ brakuje mu w dzisiejszym świecie metafizyki, luki te postanowił wypełnić własną płytą, którą określa jako "rozpiętą między ziemią a niebem".

Nowy materiał muzyk zaprezentuje już 29 kwietnia. - Przyjeżdża do Warszawy z Izraela Yasmin Levy, która śpiewa w języku ladino i jest niesamowitą osobowością. Ja poprzedzę swoim występem jej koncert - zaprasza Piotr Woźniak.

W "Muzycznej Jedynce" artysta zaprezentował dwa utwory z płyty, która ukaże się 20 kwietnia, mówił o duchowych dialogach, jakimi są dla niego koncerty, opowiadał o tym, jak z dziecięcego elementarza zrodził się najtrudniejszy tekst na płycie, oraz o artystycznych skutkach własnej apodyktyczności.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka
Prowadzi: Małgorzata Kościelniak
Gość: Piotr Woźniak (wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer)
Data emisji: 13.04.2015
Godzina emisji: 13.20

asz/jp

Czytaj także

Dziewczyna z Piwnicy pokazuje własną wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 14:50
- Gdyby nie kilka życzliwych osób moja nieśmiałość pewnie zablokowałaby cały projekt. Na szczęście nie żyjemy w pustce - mówi Agata Ślazyk. Artystka Piwnicy pod Baranami wydała solowy album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Stankiewicz przywraca pamięć o Victorze Youngu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 19:14
- Znane są jego standardy jazzowe, ale sam Victor Young, nawet w świadomości Amerykanów nie istnieje – tłumaczył w Jedynce pianista i kompozytor Kuba Stankiewicz.
rozwiń zwiń