Edyta Górniak: otworzyłam się na nowy nurt muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 17:22
- Singlem "Your High" rozpoczynam nowy etap mojej drogi artystycznej. Będę zaskakiwać ludzi tak, żeby im się nie nudziło – mówi w Jedynce piosenkarka.
Audio
  • Edyta Górniak o nowej płycie, 25-leciu kariery artystycznej i najważniejszym dla niej polskim utworze (Muzyczna Jedynka)
Your High i Glow On to dwa single, które promują dotychczas nową płytę Edyty Górniak
"Your High" i "Glow On" to dwa single, które promują dotychczas nową płytę Edyty GórniakFoto: Jacek Konecki/PR

W tym roku Edyta Górniak świętuje jubileusz 25-lecia na scenie. Jak sama przyznaje, miniony czas odmierza piosenkami. - Śpiewam te utwory, które są spójne ze mną na danym etapie. Jeśli brakuje nowych kompozycji spełniających ten warunek, to śpiewam utwory innych wykonawców, jeśli tylko jestem zapraszana do takich wykonań - tłumaczy artystka.

Jak wspomina, tak właśnie stało się z utworem "Dziwny jest ten świat". - Pamiętam, jak spotkałam śp. Czesława Niemena i powiedział mi, że kiedyś powinnam zaśpiewać jego utwory. Odpowiedziałam, że nigdy się nie odważę. Zmieniłam zdanie 10 lat po jego śmierci. To był akurat taki moment w moim życiu, że pomyślałam, że mogę wyrazić wszystko, co zawiera "Dziwny jest ten świat" - podkreśla Edyta Górniak.

Po urodzeniu dziecka piosenkarka zdecydowała się wrócić z Anglii do Polski. Ostatnio znowu jednak myśli o międzynarodowej karierze. Być może pomoże jej w tym najnowsza, długo oczekiwana przez fanów płyta.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Edyta Górniak (wokalistka)

Data emisji: 16.04.2015

Godzina emisji: 13.34

pg/kul

Czytaj także

Gwiazdy najchętniej mają wakacje całe życie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 11:05
- Po to się nagrywa piosenki i sprzedaje je w milionach egzemplarzy albo bierze udział w filmie, który staje się hitem, żeby leżeć na plaży przez resztę życia - mówił w Jedynce Sergiusz Pinkwart, szef działu zagranicznego miesięcznika ”Pani”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: zamiast "Dumki na dwa serca" mogła być katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 17:14
- Nagrywaliśmy tę piosenkę pod ogromną presją. Film "Ogniem i mieczem" był już gotowy, ale nie było do końca pewne czy reżyser Jerzy Hoffman zaakceptuje nasz utwór - mówił w Jedynce Jacek Cygan, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzesimir Dębski i "Dumka na dwa serca": Ukraińcy oskarżali mnie o plagiat

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 07:00
- Na Ukrainie chcą, jak to młode narody, żeby wszystko było ich, także "Hej, sokoły". Zostałem więc posądzony, że w "Dumce na dwa serca" wykorzystana została ukraińska melodia ludowa - mówił w Jedynce Krzesimir Dębski, kompozytor i producent muzyczny.
rozwiń zwiń