Stanisława Celińska: w moim śpiewaniu nie ma już aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 15:42
- To zabrzmi może nieskromnie, ale od pewnego czasu zaczęło mi się podobać, jak śpiewam. Wcześniej miałam mieszane uczucia co do swoich występów - mówi aktorka i wokalistka.
Audio
  • Stanisława Celińska i Maciej Muraszko o płycie "Atramentowa" (Muzyczna Jedynka)
Album Atramentowa wyda Agencja Fonograficzna Polskiego Radia
Album "Atramentowa" wyda Agencja Fonograficzna Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Śpiew, który jeszcze do niedawna prezentowała Stanisława Celińska ona sama ocenia jako "dosyć napięty i groźny". Zmiana polegająca na odejściu przez artystkę od stylistyki piosenki aktorskiej ma być już wyraźnie słyszalna na jej nowym albumie pt. "Atramentowa", która ukaże się 8 maja.

- Proponuję na tej płycie, żeby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć w głąb siebie. Te czasy potwornego pędu i wrzasku zabijają nas. Musimy znaleźć chwile dla siebie. Wydaje mi się, że ta płyta to dobry do tego pretekst. Są tu piękne, mądre teksty i świetna muzyka Macieja Muraszki - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Z audycji dowiedzieć można się również dlaczego Stanisława Celińska mówi o sobie, że "urodziła się pod fortepianem" oraz jak podsunęła Wojciechowi Młynarskiemu pomysł na napisanie jednej z piosenek na album "Atramentowa".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Stanisława Celińska (wokalistka, aktorka), Maciej Muraszko (kompozytor, perkusista)

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 13.27

pg/bch

Czytaj także

Stanisława Celińska – drogi do aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 19:00
Jaką była studentką? Których reżyserów ceni? W końcu jakich ról filmowych i teatralnych nigdy nie zapomni? Zapraszamy do wysłuchania gawędy Stanisławy Celińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski obowiązkowo - to trzeba zobaczyć!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 15:42
- Próby generalne i dwa pokazy przedpremierowe mamy już za sobą. Wojciech też był z nami, siedział na widowni. Był zadowolony ze spektaklu - mówił w Jedynce Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń