Kuba Sienkiewicz: ja pisarzem? To brzmi kuriozalnie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 16:16
- Równie dobrze można by mnie przedstawiać, tak jak robią to niektórzy dziennikarze, że jestem aktorem - mówi lider Elektrycznych Gitar w związku z wydaniem autobiografii.
Audio
  • Kuba Sienkiewicz o książce "Kubatura, czyli elektryczne wagary" (Muzyczna Jedynka)
Autobiografia Kuby Sienkiewicza Kubatura, czyli elektryczne wagary trafiła do sklepów w marcu
Autobiografia Kuby Sienkiewicza "Kubatura, czyli elektryczne wagary" trafiła do sklepów w marcuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kuba Sienkiewicz zdradza również, że nie jest zdecydowany czy organizować spotkania autorskie. – Książka "Kubatura, czyli elektryczne wagary" jest produktem ubocznym mojej działalności. Zdarzyła się przypadkiem, przy okazji - wyjaśnia gość Jedynki.

Tytułowe "Elektryczne wagary" wprost odnoszą się do życiorysu Kuby Sienkiewicza.  - Mając już poukładane i przewidywalne życie nagle pojawiła się u mnie opcja pod tytułem "estrada i rock’n’roll". Z mojego ówczesnego punktu widzenia była ona zupełnie nierealna. I ja w to uciekłem. Dokonałem więc czynu, który może przypominać wagary; wagary od rzeczywistości - podkreśla muzyk.

Lider Elektrycznych Gitar opowiada również w audycji jaki ma stosunek do polskich kabaretów i z czyich rąk najbardziej chciałby przyjąć nagrodę za muzykę do filmu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Kuba Sienkiewicz (lider Elektrycznych Gitar, autor książki "Kubatura, czyli elektryczne wagary")

Data emisji: 28.04.2015

Godzina emisji: 13.19

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sienkiewicz: powinienem wybrać. Jak Komeda

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 16:13
- Szukałem środka między pracą lekarza i muzyka, nie umiałem zrezygnować z jednego ani drugiego, ale tak się nie powinno robić. Ostrzegam wszystkich. Ja walczyłem do końca, ale to był błąd - przyznaje Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Sienkiewicz jako Piotruś Pan? "Pasowałoby to do mnie"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 09:00
- Piosenka "Nie urosnę" pokazuje życie z perspektywy małego dziecka, które obserwuje świat dorosłych i nie chce się zestarzeć. Jeśli na to przystanie, wejdzie w świat, który budzi w nim grozę - opowiadał lider Elektrycznych Gitar w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsze wrogiem dobrego? Elektryczne Gitary udowadniają, że to nieprawda

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 07:56
- Te stare interpretacje strasznie mnie uwierały. Ogromnie się cieszę, że mogłem to zaśpiewać jeszcze raz - mówił w Jedynce Kuba Sienkiewicz o płycie Elektrycznych Gitar pt. "Stare jak nowe. 25 przebojów na 25-lecie".
rozwiń zwiń