Milo Kurtis i grupa NAXOS nagrają płytę w Polin

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 08:30
10 maja w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbędzie się i zostanie zarejestrowany niezwykły koncert.
Audio
  • Milo Kurtis zaprasza słuchaczy na koncert do muzeum Polin 10 maja. Jak ktoś głośniej krzyknie to może nawet zostanie nagrany (Muzyczna Jedynka)
Milo Kurtis podczas koncertu w 2005 roku
Milo Kurtis podczas koncertu w 2005 rokuFoto: PAP/Piotr Polak

Zagrają Milo Kurtis i jego przyjaciele z Polski, Syrii i Jemenu, którzy na stałe mieszkają w Polsce. Koncert we wrześniu ukaże się na płycie, tego samego dnia w Polsce i w Izraelu.
Muzyk zapewnia, że termin został wybrany nieprzypadkowo. W niedzielę 10 maja w Polsce odbywają się wybory prezydenckie. Jego zdaniem, nie kolidują z koncertem. - Po głosowaniu przyjdźcie na koncert - zachęca. Milo Kurtis deklaruje, że on pójdzie głosować, po raz pierwszy w życiu. Dostał obywatelstwo polskie w wieku 62 lat, choć tu się wychował (Milo jest potomkiem greckich uchodźców).

W Radiowej Jedynce Milo Kurtis wspomina występ Sensacyjnej Grupy Okazjonalnej z Markiem Jackowskim, która powstała 40 lat temu. Mówi też o swojej podróży do Ameryki i rezygnacji z USA na rzecz życia w "barwnym kraju" jakim jest Polska.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Małgorzata Kościelniak

Gość: Milo Kurtis (muzyk)

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 14.35

ag/asz

Czytaj także

Milo Kurtis: całe życie kibicowałem Maanamowi

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:00
- W 1975 roku Marek Jackowski odszedł z grupu Osjan i zadzwonił do mnie z propozycją założenia nowej kapeli. Dał nam nazwę Sensacyjna Grupa Okazjonalna, a później zmienił na Maanam, co było odwołaniem do naszych imion - wspominał Milo Kurtis w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyznanie Kory i Maanamu nie traci siły rażenia!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 22:02
Piosenka "Kocham Cię kochanie moje" ponownie znalazła się na pierwszym miejscu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń