Festiwal Legend Rocka zaczyna się w… Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 15:36
- Postanowiliśmy w tym roku rozpocząć sezon koncertem grupy Ten Years After, który odbędzie się w Teatrze "Imka" 23 maja - mówił w Jedynce Mirosław Wawrowski, organizator wydarzenia.
Audio
  • Festiwal Legend Rocka zaczyna się w… Warszawie (Muzyczna Jedynka)
Radiowa Jedynka jest partnerem medialnym Festiwalu Legend Rocka. Jego gwiazdami będą w tym roku ZZ TOP, Carlos Santana i Rober Plant
Radiowa Jedynka jest partnerem medialnym Festiwalu Legend Rocka. Jego gwiazdami będą w tym roku ZZ TOP, Carlos Santana i Rober Plant Foto: PAP/DPA/Yui Mok

Festiwal Legend Rocka nie przenosi się jednak do Warszawy. - To przemyślana decyzja, podjęliśmy ją z pełną premedytacją. W maju niewiele osób przyjechałoby do Doliny Charlotty. Podczas warszawskiego koncertu przedstawimy program całego lata - tłumaczył gość Jedynki.

W tym roku, równolegle do Festiwalu Gwiazd Rocka, po raz pierwszy odbędzie się bowiem UBC Charlotta Festiwal. Nazwa pochodzi od Union of Baltic Cities - Związku Bałtyckich Miast. -  Stowarzyszone miasta wydelegowały swoich najlepszych przedstawicieli muzycznych. Zgłosiło się prawie 50 wykonawców, z których wybraliśmy 14. W dniach 12-13 czerwca wystąpią w amfiteatrze Charlotty. Z nich z kolei wyłonimy trójkę, która zagra przed gwiazdami tegorocznego Festiwalu Legend Rocka - wyjaśnił dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki.

Jak każdego roku będą to giganci rocka. 3 i 4 lipca w Dolinie Charolotty zagrają ZZ TOP i Santana, a 21 lipca Robert Plant. Już teraz zapraszamy na relacje i wywiady w Radiowej Jedynce.

Jakie atrakcje szykują jeszcze organizatorzy Festiwalu Legend Rocka? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Iza Żukowska

Goście: Mirosław Wawrowski i Jan Chojnacki (organizatorzy Festiwalu Gwiazd Rocka w Dolnie Charlotty)

Godzina emisji: 13.33

Data emisji: 8.05.2015

tj/asz

Czytaj także

Carlos Santana z wrażenia zostawił w Dolinie Charlotty gitarę!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 16:40
Spektakularnie, bo w strugach deszczu i przy dźwiękach gitary Carlosa Santany w sobotę chwilę przed północą zakończył się 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Patronat nad imprezą miała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fish: odchodzę na emeryturę, nie chcę grać "Kayleigh" w wieku 60 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 16:22
- Ludzie, którzy za długo koncertują stają się parodiami samych siebie. Chciałbym tego uniknąć, odejść we właściwym czasie. Tak samo, jak odszedłem z zespołu Marillion - mówił w wywiadzie dla "Muzycznej Jedynki" szkocki wokalista, który w piątek wystąpił na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik debiutuje z Kwartetem ProForma. "Poszedłem w krainę łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 15:39
- Już jesienią zeszłego roku było wiadomo, że KNŻ kończy żywot. Potrzebowałem też odskoczni od Kultu. Tym razem nie poszedłem w krainę ostrości - mówił w Jedynce Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń