Agata Passent: radio to moje ulubione medium

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 18:04
- Od 17 lat nie posiadam telewizora, telewizji nie oglądam nawet w internecie - mówiła w Jedynce dziennikarka i pisarka.
Audio
  • Agata Passent: radio to moje ulubione medium (Muzyczna Jedynka)
Agata Passent jest prezesem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckie, która zajmuje się opieką nad dorobkiem poetki. Organizuje m.in. konkurs na interpretację jej piosenek pt. Pamiętajmy o Osieckiej
Agata Passent jest prezesem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckie, która zajmuje się opieką nad dorobkiem poetki. Organizuje m.in. konkurs na interpretację jej piosenek pt. "Pamiętajmy o Osieckiej" Foto: W.Kusiński/Polskie Radio

Założycielka i prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej tłumaczyła, że namiętnie słucha natomiast radia. Ceni sobie zwłaszcza te rozgłośnie, w których są jeszcze audycje.- Należę do analogowego pokolenia, szanuję radiowców i autentycznie ich słucham. Gdyby istniały konkursy, o czym mówiono w danej audycji, to pewnie bym dość dobrze wypadała - żartowała dziennikarka.

Agata Passent równie aktywnie słucha muzyki. Dlatego unika sytuacji, w których np. rozmawia z kimś, a muzyka jest zjawiskiem towarzyszącym. Jak podkreślała, słowa nawet w piosenkach mają kluczowe znaczenie.

W audycji pisarka mówiła również o 18. edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Przesłuchania rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Agata Passent (dziennikarka, pisarka)

Godzina emisji: 15.20

Data emisji: 4.06.2015

tj/jp

Czytaj także

Pamiętniki Agnieszki Osieckiej. "To nie infantylne opowiastki"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:30
- Mama zaczęła pisać pamiętnik mając 9 lat i pierwsza część obejmie te najwcześniejsze lata. To fascynująca lektura, to pierwsze fascynacje literackie, konflikty z rodzicami i oczywiście miłości - pierwszą część "Dzienników" Agnieszki Osieckiej zapowiada córka poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: "Sześć oceanów" to dość wyrafinowana muzyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 15:54
- Antologia twórczości Agnieszki Osieckiej nie mieści w głównym nurcie. W przeciętnej rozgłośni nie trafiłaby na playlistę - mówiła w Jedynce córka poetki i autorki tekstów.
rozwiń zwiń