Nowa płyta Cree. "Pozostajemy sobą w 100 procentach"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 16:11
- Modne jest kreowanie artystów z "łapanki", dostosowywanie ich do show biznesu. Na nasz wizerunek nie wpłynął nawet udział w festiwalu Top Trendy - mówił Adam Lomania z zespołu Cree.
Audio
  • Muzycy Cree pozostają sobą w 100 procentach (Muzyczna Jedynka)
Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach. Pomysłodawcą nazwy był Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana Riedla
Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach. Pomysłodawcą nazwy był Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana RiedlaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Sebastian Riedel, Tomasz Kwiatkowski i Adam Lomania grają już od 22 lat i jak mówią, nie spotkali się jeszcze z naciskami przemysłu muzycznego pod swoim adresem. Doskwiera im jedynie wymóg skracania utworów. - Nasze piosnki są dość długie, musimy je skracać, by mogły być puszczane w rozgłośniach. Na szczęście na płytach są w całości - dodał Sebastian Riedel.

Muzycy przyznali, że musieli np. przygotować aż cztery wersje czasowe jednego ze swoich utworów. - Boli nas to jako artystów. Każdy dźwięk jest dla nas równoznaczny. Skracanie piosenki jest jak obcinanie palca po kawałku - przyznał z kolei Tomek Kwiatkowski.

Muzycy Cree nie musieli przynajmniej skracać nowej ballady "Na Dnie Twojego Serca", którą zaprezentowali w Jedynce. Singiel zapowiada ich nową płytę, która ma się ukazać jesienią.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Goście: Sebastian Riedel, Tomasz Kwiatkowski, Adam Lomania (zespół Cree)

Godzina emisji: 13.13

Data emisji: 08.06.2015

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nocna Zmiana Bluesa wraca z płytą. Wierzcholski: emocje najłatwiej wykreować na koncercie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Nowy, koncertowy album Nocnej Zmiana Bluesa nosi tytuł "Back to the roots". - Potrzebowaliśmy wizytówki - tłumaczył w Jedynce lider formacji.
rozwiń zwiń