Festiwal w Opolu wychodzi poza amfiteatr

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:20
- Opolanie narzekali, że w amfiteatrze jest za mało miejsc i są skazani na siedzenie w domu. Dlatego wychodzimy z festiwalem do miasta - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik o festiwalu w Opolu (Muzyczna Jedynka)
Opolski amfiteatr widziany z Wieży Piastowskiej
Opolski amfiteatr widziany z Wieży PiastowskiejFoto: Dioblina/Wikimedia Commons/CC

- W związku z tym zorganizowaliśmy dwie strefy widza. Transmisję z festiwalu można oglądać na opolskim rynku i na placu Wolności - wyjaśnił Jarosław Wasik. - Na rynku, przez cały czas trwania festiwalu, funkcjonować będzie też kawiarenka z gwiazdami. Pojawią się w niej artyści, którzy wystąpią na opolskiej scenie oraz ci, którzy odsłonią swoje gwiazdy w Alei Gwiazd - dodał dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Z audycji dowiesz się, kto będzie gościem kawiarenki.

W piątek wieczorem koncertem "Ktoś mnie pokochał!" zorganizowanym z okazji 50-lecia pracy artystycznej zespołu Skaldowie rozpocznie się 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2015. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze wielkie widowisko aktorsko-wokalne z piosenkami Jeremiego Przybory, z którego transmisji będzie można wysłuchać w radiowej Jedynce.

Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie koncertom znanym i kochanym przez widzów i opolską publiczność: SuperJedynki2015! i SuperPremiery 2015! Zwieńczeniem festiwalowych emocji będzie urodzinowa gala pt. "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia". Transmisja z tego wydarzenia również w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzą: Maria Szabłowska, Marcin Kusy, Paweł Sztompke

Gość:
Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki)

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 13.20

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opole 2015: słuchaj transmisji koncertu na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 20:00
Koncert "Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!" na antenie Jedynki oraz naszej stronie.
rozwiń zwiń