L.U.C: czuję, jakbym spłacał tym artystom dług

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 19:05
- Starałem się wyciągać refreny raczej zapomniane, żeby je odświeżyć. Jest mi bardzo miło, gdy czytam teraz w internecie, że odkryłem np. panią Jarocką - mówi muzyk i performer.
Audio
  • L.U.C o płycie "Reflekcje o miłości apdejtowanej selfie" (Muzyczna Jedynka)
Na płycie Reflekcje o miłości apdejtowanej selfie L.U.C sięgnął po nagrania muzyki rozrywkowej gwiazd estrady lat 70. i 80. XX w.
Na płycie "Reflekcje o miłości apdejtowanej selfie" L.U.C sięgnął po nagrania muzyki rozrywkowej gwiazd estrady lat 70. i 80. XX w.Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

"Reflekcje o miłości apdejtowanej selfie" to tytuł najnowszego albumu Łukasza Rostkowskiego L.U.C-a. Znalazło się na nim 11 utworów zarejestrowanych z wykorzystaniem sampli pochodzących z repertuaru gwiazd polskiej piosenki, m.in. Haliny Frąckowiak, Magdy Umer, Ireny Jarockiej i Stanisława Soyki.

- Ta płyta wiąże się z przejściami osobistymi, których przyczyn należy poszukiwać w mojej miłości do życia, ale także w braku asertywności, co skutkowało tym, że moje życie prywatne bardzo ucierpiało. Mam za sobą dość mroczny czas. Te piosenki dodawały mi wtedy sił - podkreśla gość Jedynki.

Z audycji dowiesz się również, według jakiego klucza L.U.C wybierał piosenki na swoją nową płytę oraz jak będzie wyglądało tegoroczne Rymolirykdyktando.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy
Gość:
Łukasz Rostkowski L.U.C (muzyk, performer)

Data emisji: 19.06.2015

Godzina emisji: 14.18

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Frąckowiak zachwycona aranżacjami L.U.C-a

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 17:26
- Fragmenty moich piosenek tak wykorzystał w utworach swojego autorstwa, że nie tylko miały sens, ale wręcz odżyły - mówi wokalistka o pracy Łukasza Rostkowskiego.
rozwiń zwiń