Festiwal Twórczości Młynarskiego. Ruszył konkurs

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 15:23
- Czekamy na zgłoszenia młodych, zdolnych osób, które chcą się zmierzyć z interpretacją piosenek Wojciecha Młynarskiego – mówi Jacek Bończyk, dyrektor artystyczny imprezy.
Audio
  • Jacek Bończyk o III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Muzyczna Jedynka)
- Sam ciągle jeszcze odkrywam rzeczy dla mnie nowe w twórczości Wojciecha Młynarskiego - mówi Jacek Bończyk
- Sam ciągle jeszcze odkrywam rzeczy dla mnie nowe w twórczości Wojciecha Młynarskiego - mówi Jacek BończykFoto: Wojciech Kusiński/PR

III Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego odbędzie się w dniach 26-27 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Stałym elementem imprezy jest konkurs interpretacji piosenek jej patrona. - Można czerpać z repertuaru Wojciecha Młynarskiego bez ograniczeń. Nie ustalamy żadnego kanonu tych piosenek. Liczymy też na odkrywcze działania, bo mistrz napisał kilka tysięcy piosenek. To mogą być również utwory zawarte w librettach i takie, które są tłumaczeniami - wyjaśnił w Jedynce Jacek Bończyk.

Jak ponadczasowe są piosenki Wojciecha Młynarskiego można się było przekonać podczas koncertu "Muzyczna biografia - 90 lat Polskiego Radia" na tegorocznym festiwalu w Opolu.

Z audycji dowiesz się również, jaki drugi konkurs w ramach Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego planują w tym roku organizatorzy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Maria Szabłowska

Gość: Jacek Bończyk (dyrektor artystyczny III Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego)

Data emisji: 23.06.2015

Godzina emisji: 13.34

pg/tj

Czytaj także

Wojciech Młynarski obowiązkowo - to trzeba zobaczyć!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 15:42
- Próby generalne i dwa pokazy przedpremierowe mamy już za sobą. Wojciech też był z nami, siedział na widowni. Był zadowolony ze spektaklu - mówił w Jedynce Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bończyk między Muppetami a Almodovarem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 01:18
Jaką piosenką zatrzymuje czas? Z którą nabiera przekonania, że wszystko będzie dobrze? O bardzo osobistych muzycznych wyborach opowiada gość Jedynki.
rozwiń zwiń