Krzysztof Klenczon - kowboj polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 15:42
Krzysztof Klenczon był muzykiem, któremu gitara pomagała w wizerunku - mówił Jerzy Skrzypczyk, który w 1965 r. razem z wokalistą założył "Czerwone gitary".
Audio
  • Jerzy Skrzypczyk o twórczości Krzysztofa Klenczona i Festiwalu w Pułtusku (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Klenczon zmarł w wieku 39 lat w skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym
Krzysztof Klenczon zmarł w wieku 39 lat w skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowymFoto: PAP/CAF/Archiwum/Ireneusz Radkiewicz

- Można powiedzieć, że stworzył własny styl. Najlepiej uprawiać taki gatunek muzyki, który mamy w sobie. Krzysiek to była typowa słowiańska duszyczka, to co on proponował to było od serca - zauważył.

W piątek rozpocznie się III Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona. Trzydniową imprezę zwieńczy koncert Czerwonych Gitar.

Artysta przyznał, że podczas koncertu zespół położy nacisk na piosenki gitarzysty "Czerwonych Gitar". - To jego festiwal i trzeba go uhonorować, jeżeli chodzi o koncerty jubileuszowe, to tam będzie cały przekrój twórczości "Czerwonych gitar" - podkreślił.

Gość Jedynki zdradził, że zagrają utwór, który Krzysztof Klenczon nagrał tylko przy gitarze. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Jerzy Skrzypczyk (perkusista, kompozytor i wokalista)

Data emisji: 26.06.2015

Godzina emisji: 13:15

to/ag

Czytaj także

Czerwone Gitary - polscy Beatlesi grają już pół wieku

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 15:55
- To historyczny ewenement. Pół wieku nieprzerwanej działalności znaczonej głównie sukcesami - mówi Dariusz Michalski, który przez dwa lata był kierownikiem artystycznym Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwone Gitary zdradzają receptę na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 15:43
- Dzięki naszym sympatykom, pracy i odnowionemu składowi udało się doprowadzić firmę do jubileuszu 50-lecia – mówił w Muzycznej Jedynce Jerzy Skrzypczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Klenczon: muzyka Krzysztofa wytrzymała próbę czasu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:57
- Najprzyjemniejsze jest to, że tak jak kiedyś Czerwonych Gitar, Skaldów czy Breakoutu, dziś muzyki Krzysztofa również słuchają ludzie w różnym wieku - mówi Alicja Klenczon, wdowa po artyście.
rozwiń zwiń