Artur Gotz podąża śladem Ewy Demarczyk

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 19:10
- Jako nastolatek byłem na trzech ostatnich koncertach Ewy Demarczyk. Pod wpływem fascynacji jej osobą postanowiłem, że oprócz aktorstwa zajmę się również śpiewaniem - mówi gość Jedynki.
Audio
  • Artur Gotz o płycie "Mężczyzna prawie idealny" (Muzyczna Jedynka)
- Moje śpiewanie wzięło się z fascynacji Ewą Demarczyk - mówi Artur Gotz
- Moje śpiewanie wzięło się z fascynacji Ewą Demarczyk - mówi Artur GotzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podobnie jak Ewa Demarczyk, Artur Gotz również debiutował w Piwnicy pod Baranami. Młodego wokalistę do współpracy zaprosił wybitny kompozytor Zygmunt Konieczny. - To było wielkie szczęście, że pan Zygmunt napisał dla mnie piosenkę - podkreśla artysta.

Niedawno ukazała się druga płyta Artura Gotza pt. "Mężczyzna prawie idealny". Muzykę i słowa do wszystkich znajdujących się na niej utworów napisała Agnieszka Chrzanowska, również związana z Krakowem.

Gość "Muzycznej Jedynki" ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Gdzie można obejrzeć go na scenie i dlaczego pewien polski milioner chce podać go do sądu, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Artur Gotz (piosenkarz, aktor)

Data emisji: 9.07.2015

Godzina emisji: 13.40

pg/fbi

Czytaj także

"Demarczyk ze słuchaczami mogła zrobić wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 07:50
- Przystępując do tej książki słyszałyśmy, że nikt nie będzie chciał o Ewie Demarczyk rozmawiać - mówiła Ewelina Karpacz-Oboładze, współautorka książki o Czarnym Aniele polskiej piosenki.
rozwiń zwiń