X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piknik Country. Gwiazdy zagrają dla transplantacji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 16:05
- Chcemy promować tę metodę leczenia i ratowania życia - mówi w Jedynce Zygmunt Kaliciński, lekarz i muzyk zespołu HLA przed występem na Pikniku Country Transplantacji.
Audio
  • Zygmunt Kaliciński i Mirosław Kalisiewicz o Pikniku Country Transplantacja (Muzyczna Jedynka)
Intencją organizatorów Pikniku Country Transplantacja jest niesienie nadziei tym, którzy ją stracili
Intencją organizatorów Pikniku Country Transplantacja jest niesienie nadziei tym, którzy ją straciliFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Impreza odbędzie się w niedzielę 26 lipca, na zakończenie 34. Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country&Folk. Obok takich gwiazd jak Dżem, czy Oddział Zamknięty wystąpi również zespół HLA, który został powołany specjalnie do propagowania idei transplantologii. - HLA to skrót od Human Leucyt Antygen. Jest to oznaczenie kodu genetycznego, który identyfikuje każdego z nas. A w transplantologii kluczowym jest, żeby dopasować tkanki do siebie, czy dawcę z biorcą tak, aby te kody były jak najbardziej zbliżone do siebie. Szczególnie ważne jest to przy przeszczepie szpiku - tłumaczy Zygmunt Kaliciński.

Piknik Country Transplantacji poprowadzą Michał Milowicz i szef redakcji muzycznej w radiowej Jedynce Paweł Sztompke. Dlaczego hasło imprezy "Zostaw serce na ziemi" skierowanie jest przede wszystkim do młodych, dowiesz się z nagrania audycji. Po rozmowie wysłuchać można było również piosenki, która Hamak Band nagrał specjalnie dla "Lata z Radiem".

***

Tytuł audycji:  Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Iza Żukowska

Goście: Zygmunt Kaliciński (lekarz, zespół HLA), Mirosław Kalisiewicz (zespoły HLA i Hamak Band)

Data emisji: 17.07.2015

Godzina emisji: 13.29

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mrągowo - country, folk i... zmiany

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 17:22
W ostatni lipcowy weekend w Mrągowie odbędzie się 34. Piknik Country&Folk. Na scenie nie zabraknie wielkiej amerykańskiej gwiazdy i przedstawicieli polskiej czołówki muzycznej.
rozwiń zwiń