Robert Plant - jeden z największych mistyków w branży

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 19:04
Roberta Planta urzekła Dolina Charlotty, Muzyk zapowiedział , że wtorkowy (21.07) koncert w będzie świetny, bo lubi grać w takich miejscach.
Audio
  • Mirosław Wawrowski i Tomasz Karolak o Robercie Plancie (Muzyczna Jedynka)
  • Jan Chojnacki o Robercie Plancie (Muzyczna Jedynka)
Robert Plant podczas występu na Positivus Festival 2015 w Salacgriva na Łotwie
Robert Plant podczas występu na Positivus Festival 2015 w Salacgriva na ŁotwieFoto: PAP/EPA/VALDA KALNINA

Na Roberta Planta działają takie rzeczy jak natura. Długo studiował mitologię celtycką, bardzo lubił wyjeżdżać do Walii i tam wśród soczystej zieleni nagrywał swe najlepsze płyty. Jeździł również do Maroka, bo w jego karierze był czas fascynacji muzyką arabską. W ten sposób znalazł wspólny język z Mirosławem Wawrowskim, który w radiowej Jedynce nie mógł się nachwalić artysty. Zwrócił przy tym uwagę, że muzyk nie lubi mówić o Led Zeppelin, z którym długie lata grał.

Tomasz Karolak zauważył natomiast, że koncert nie odbywa się w ramach Festiwalu Legend Rocka, bo Plant nie zgodził się na taką nazwę, uznając, że nie chce się jeszcze zaliczać do legend. Zdradził też, że gwiazdor, w przeciwieństwie do innych muzyków, którzy grali w Dolinie Charlotty, mieszka w hotelu i nie odseparował się od gości.  

W audycji wypowiadał się również dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki, który oceniał wartość muzyki, jaką prezentuje Robert Plant. W "Muzycznej jedynce" można było usłyszeć także wiele przebojów Roberta Planta jako solisty i piosenek Led Zeppelin oraz porad, jak dojechać na koncert i jak go później sprawnie opuścić.

Na swój support gwiazdor wybrał zespół Brontupisto z Norwegii - finalistów przeglądu zespołów rockowych z miast zrzeszonych w Związku Miast Bałtyckich UBC CHARLOTTA ROCK FESTIWAL, który od tego roku towarzyszy Festiwalowi Legend.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Mirosław Wawrowski (Szef Doliny Charlotty i organizator koncertu), Tomasz Karolak (aktor i piosenkarz), Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 21.07.2015

Godzina emisji: 13.30

ag/jp

Czytaj także

Carlos Santana ponownie podbił serca w Dolinie Charlotty

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 19:31
Muzyk występował już w amfiteatrze w Strzelinku koło Słupska przed dwoma laty. Tak mu się spodobało, że postanowił tam wrócić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plant i Led Zeppelin na koncertowej scenie Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 09:08
Ostatni wspólny występ członków kultowej grupy przypomnimy w "Koncertowej Jedynce". A już 21 lipca Robert Plant wystąpi w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń