Kolorowa muzyka Czarno-Czarnych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 08:00
- By uzyskać brzmienie z epoki użyliśmy kilku starych bułgarskich wzmacniaczy - mówił o nagrywaniu pierwszej płyty Czarno-Czarnych Jarek Janiszewski. Zespół zagra na koncercie "Lata z Radiem".
Audio
  • Jarek Janiszewski, lider Czarno-Czarnych o planach koncertowych grupy (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Podczas koncertów Lata z Radiem Czarno-Czarni zaśpiewają między innymi piosenkę Nogi
Podczas koncertów "Lata z Radiem" Czarno-Czarni zaśpiewają między innymi piosenkę "Nogi"Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Odtworzenie klimatu lat 60. nie było proste, ale konieczne, bo to właśnie muzyka grupy The Beatles, Katarzyny Sobczyk czy Skaldów gra w duszach Czarno-Czarnym. - Mamy sentyment do takiego prostego, naiwnego rock'n'rolla - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" lider zespołu.

Od 1998 roku grupa nagrała ponad dziewięćdziesiąt utworów, te najlepsze będzie można usłyszeć podczas najbliższych koncertów "Lata z Radiem" - 1 sierpnia w Zamościu i 2 sierpnia w Stalowej Woli. Jarek Janiszewski mówił też, jakie piosenki znalazły się na najnowszej płycie zespołu oraz skąd wzięła się nazwa Czarno-Czarni.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Iza Żukowska

Goście: Jarek Janiszewski (muzyk)

Data emisji: 27.07.2015

Godzina emisji: 15.08

pkur/asz

Czytaj także

Enej: artysta nie może poczuć się spełniony

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 00:00
- Trzeba cały czas się rozwijać i szukać nowych inspiracji. Jesteśmy młodzi, wszystko jeszcze przed nami, ale czeka nas wiele pracy - mówią w Jedynce członkowie zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Loka stawia na freestyling i... goryling

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 22:23
Inspiracja, próby, sesja nagraniowa - ten prosty schemat sprawdza się w zespole Loka gwarantując powstanie kolejnych przebojów. Muzycy skrywają jednak pewien sekret...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tę radość Kasia Kowalska zawdzięcza "Polce Dziadek"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 23:02
Nasz hymn wokalistka zna doskonale z dzieciństwa - jej tata wygrywał "Polkę Dziadek" na klarnecie. - Już gdy byłam malutką Kasią słuchałam "Lata z Radiem" - mówiła po swoim koncercie w Darłowie.
rozwiń zwiń