Czerwone Gitary w objęciach orkiestry

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 11:00
W przeddzień symfonicznego koncertu grupy w Operze Leśnej w Sopocie z muzykami Czerwonych Gitar spotkamy się w "Muzycznej Jedynce".
Zespół Czerwone Gitary powstał na początku 1965 roku. Mija 50 lat muzycznej aktywności twórców takich hitów, jak Takie ładne oczy, Biały krzyż, Kwiaty we włosach czy Historia jednej Znajomości.
Zespół Czerwone Gitary powstał na początku 1965 roku. Mija 50 lat muzycznej aktywności twórców takich hitów, jak "Takie ładne oczy", "Biały krzyż", "Kwiaty we włosach" czy "Historia jednej Znajomości.Foto: mat. prasowe

O godz. 14.15 naszymi gośćmi będą: dyrygent Andrzej Szczepkowski, który podczas wydarzenia pokieruje Orkiestrą Symfoników Gdańskich, producent koncertu Przemysław Kuśmierski oraz lider Czerwonych Gitar Jerzy Skrzypczyk.

Porozmawiamy o 50-letniej historii grupy, jej największych przebojach i klimacie sopockich koncertów, a także najnowszej płycie grupy. Symfoniczny koncert Czerwonych Gitar będzie trzygodzinną podróżą przez pół wieku niezwykłej muzycznej historii jednego z najpopularniejszych i najważniejszych polskich zespołów. 

***

Na "Muzyczną Jedynkę" zapraszamy w środę (29.07) w godz. 13.00-15.00. Program poprowadzi Paweł Sztompke.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czerwone Gitary zdradzają receptę na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 15:43
- Dzięki naszym sympatykom, pracy i odnowionemu składowi udało się doprowadzić firmę do jubileuszu 50-lecia – mówił w Muzycznej Jedynce Jerzy Skrzypczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Klenczon - kowboj polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 15:42
Krzysztof Klenczon był muzykiem, któremu gitara pomagała w wizerunku - mówił Jerzy Skrzypczyk, który w 1965 r. razem z wokalistą założył "Czerwone gitary".
rozwiń zwiń