Marek Gaszyński zaprasza na festiwal Happy Jazz

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 12:00
Dziennikarz muzyczny marzy, że jazz wróci do swoich korzeni i stanie się ponownie muzyką "ludową", pobudzającą do tańca i optymistycznie nastrajającą. Tak będzie 15 sierpnia w Ciechocinku!
Audio
  • Marek Gaszyński zaprasza na festiwal Happy Jazz (Muzyczna Jedynka)
Marek Gaszyński
Marek Gaszyński Foto: Jacek Konecki/PR

Festiwal Happy Jazz odbędzie się w Muszli Koncertowej w parku Zdrojowym. Marek Gaszyński przekonuje, że prezentowana tam muzyka każdego wprawi w dobry nastrój. 

Wśród gwiazd festiwalu na wyróżnienie, zdaniem naszego gościa, zasługuje ekipa z Ciechocinka. Zespół Skołowani tworzą założyciele i przyjaciele Centrum Niezależnego Życia Sajgon, gdzie prowadzona jest rewalidacja osób z niepełnosprawnościami w trzech płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i społecznej.

- Oni są "skołowani", gdyż jeżdżą tylko na kółkach – dodał Marek Gaszyński. W trakcie festiwalu odbędą się także wydarzenia specjalne, o których usłyszysz w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Gaszyński (dziennikarz, autor tekstów piosenek i książek o tematyce muzycznej)

Data emisji: 28.07.2015

Godzina emisji: 13.21

pp/asz

Czytaj także

Marek Gaszyński: utwór dla Niemena dyktowałem przez telefon

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 14:26
- "Sen o Warszawie” pisałem w stolicy. Czesław Niemen był wówczas w Paryżu i tęsknił za Polską. Warszawa była dla niego symbolem czegoś wielkiego, podobnie jak dla mnie - powiedział Marek Gaszyński, autor tekstów takich przebojów jak "Nie zdzieraj nosa" czy "Gdzie się podziały tamte prywatki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy koncertów legend - szokują, zachwycają, przełamują tabu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 13:00
Nie każdy świetny muzyk staje się legendą. Niektórzy wchodzą na scenę, przez kilka lat błyszczą na niej, by wkrótce świat o nich zapomniał. Beatlesi, Janis Joplin, Abba, czy Czesław Niemen to artyści którzy podczas koncertów przełamywali społeczne konwenanse, i także dlatego wciąż są słuchani i zdobywają nowych fanów.
rozwiń zwiń