50 lat na scenie. Wyjątkowy koncert Skaldów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 17:38
- Każdy koncert jest ważny, nawet w najmniejszej miejscowości jest wspaniała publiczność – mówił Jacek Zieliński, wokalista Skaldów.
Audio
  • Jacek i Andrzej Zielińscy o muzyce Skaldów (Muzyczna Jedynka)
Skaldowie grają już od 50 lat
Skaldowie grają już od 50 latFoto: PAP/Grzegorz Jakubowsk

Bez wątpienia będzie takim benefisowy program pt. "Od wschodu do zachodu słońca - 50 lat Skaldów". Już w niedzielę 9 sierpnia na scenie w Gdowie ponownie usłyszymy największe przeboje legendarnej grupy w nowych aranżacjach m.in. "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Medytacje wiejskiego listonosza", "Nie całuj mnie pierwsza", "Prześliczna wiolonczelistka". Obok Skaldów wystąpią m.in.: Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Natalia Sikora, Ania Rusowicz i Natalia Nykiel.

Założyciel Skaldów Andrzej Zieliński tłumaczył, że spodziewa się wielu niespodzianek. - Praktycznie nie znamy tych wykonawców od strony wokalnej - powiedział. - Ich jeszcze na świecie nie było, gdy zaczynaliśmy grać - wtórował mu Jacek Zieliński.

Muzycy zapewnili, że podczas koncertu zabrzmią również progresywne numery Skaldów. Jakie? Również o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Jacek i Andrzej Zielińscy (Skaldowie)

Godzina emisji: 14.20

Data emisji: 5.08.2015

tj

Czytaj także

Opole 2015: Skaldowie to dzieci Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:29
- Nasz tata zakładał orkiestrę Polskiego Radia po II wojnie światowej w Krakowie. Przychodziliśmy na próby i poznawaliśmy orkiestrowe brzmienia - mówił w Jedynce wokalista Skaldów, Jacek Zieliński.
rozwiń zwiń