18. Festiwal Operowo–Operetkowy. Tydzień klasycznego piękna

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 14:45
- Już w piątek będziemy mogli wysłuchać arii z najlepszych oper, jak "Straszny Dwór" i Hrabina" - mówił w Jedynce dyrektor festiwalu Kazimierz Kowalski.
Audio
  • Rusza 18. Festiwal Operowo–Operetkowy w Ciechocinku (Muzyczna Jedynka)
Portret Stanisława Moniuszki
Portret Stanisława MoniuszkiFoto: Wikipedia/Domena Publiczna

W piątek 7 sierpnia na scenie Teatru Letniego oraz w Muszli koncertowej Parku Zdrojowego w Ciechocinku rozpocznie się 18. edycja letniego Festiwalu Operowo–Operetkowego. – Podczas galowego koncertu w ramach programu "Kultura Dostępna" usłyszymy przeboje mistrza Stanisława Moniuszki – tłumaczył gość Jedynki.

Na program festiwalu składają się też koncerty "W Krainie Opery Operetki i Musicalu", "Mistrzowie Operetki", "40-lecie pracy artystycznej Wiesława Bednarka", "Najpiękniejsze Duety Świata", "Kazimierz Kowalski Zaprasza – Przeboje Pierwszego Programu Polskiego Radia", "W krainie Księżniczki czardasza".

Festiwal potrwa do 13 sierpnia. Radiowa Jedynka jest jego medialnym partnerem. Jacy artyści wystąpią w Ciechocinku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Kazimierz Kowalski (dyrektor festiwalu operowo–operetkowego w Ciechocinku) 

Godzina emisji: 13.20

Data emisji: 6.08.2015

tj/asz

Czytaj także

Festiwal "Złota Tarka" - wystąpią same gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 14:00
7, 8 i 9 sierpnia odbędzie się 45. Międzynarodowy Festiwal Old Jazz Meeting "Złota Tarka". Opowiadał o nim gość "Muzycznej Jedynki" dyrektor artystyczny festiwalu Wojciech Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Tydzień Piosenki. Michał Zabłocki walczy o jej jakość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 19:19
- Każda piosenka jest potrzebna. Również ta lekka, łatwa i przyjemna. Lepiej jednak, aby nie było w niej na przykład błędów gramatycznych, to naprawdę boli - mówił poeta, scenarzysta i reżyser.
rozwiń zwiń